Не народжені для війни: три гравці волейбольного клубу «Решетилівка» не повернулися в Україну

27.11.2024
Не народжені для війни: три гравці волейбольного клубу «Решетилівка» не повернулися в Україну

Решетилівські втікачі у Бельгії. (Фото — Фото KW.be)

12-13 листопада у бельгійському місті Менен відбулись матчі 1/16 фіналу Кубка Виклику з волейболу, в яких зустрілись місцева команда «Декопсан» і «Решетилівка», що дебютувала на змаганнях такого рівня. 
 
Виступ клубу з Полтавщини виявився абсолютно провальним: в обох матчах «Декопсан» переміг з рахунком 3:0. 
 
Та це, як виявилось, стало не найбільшою прикрістю для решетилівської команди й українського спорту загалом. Скандал спричинили три її ключові гравці, які скористалися поїздкою, щоб залишитися за кордоном. Це 27-річний Андрій Оробко, 33-річний Дмитро Шаврак та 25-річний Руслан Осипенко. 
 
У коментарі бельгійському виданню KW волейболісти пояснили, що вирішили не повертатись в Україну, бо не хочуть воювати. Зокрема, уродженець Сум Дмитро Шаврак заявив, що йому нікуди повертатись, оскільки внаслідок російських обстрілів втратив житло в рідному місті. Він сподівається знайти за кордоном нову команду, але якщо це йому не вдасться, то залишить волейбол. Утім спортсмен висловив сподівання, що після війни зможе повернутися не просто в Україну, а й у «Решетилівку».
 
«Ми любимо свою країну, тому обов’язково хочемо повернутися. Більшість людей також розуміють наш вибір... Але я не хочу ризикувати та воювати», — наголосив Шаврак.
 
Інший волейболіст-втікач Андрій Оробко пояснив свій крок бездіяльністю керівництва клубу: «Коли ми їхали на єврокубковий матч до Бельгії, на кордоні нашого ключового гравця забрали в ТЦК. Клуб не зміг нічого вдіяти... До цього ми їздили на матчі на Фарерські острови, і цей гравець говорив ще тоді, що не поїде, оскільки має проблеми з військово-обліковими документами. Керівництво обіцяло владнати це питання, втім він відмовився їхати, і його оштрафували. А після гри в Данії керівництво клубу забрало наші закордонні паспорти й просто зникло». 
 
Після цієї крадіжки вони з напарником пішли у поліцейський відділок і заявили про викрадення паспортів. Їм не змогли нічим допомогти, окрім того, що дали папери, які підтверджують, що в них немає закордонних паспортів.
 
«Крадіжка наших паспортів, відсутність головних гравців, проблеми з проживанням у самій Решетилівці через постійні відключення світла в холодний час і багато іншого вплинуло на наше рішення», — заявив Оробко. І висловив сподівання на те, що Трампу вдасться зупинити війну. Але до того повертатися в Україну він не бачить сенсу. «Не хочу воювати, я для цього не створений... Я можу краще підтримувати нашу країну через фінансові внески, які я роблю, ніж тиняючись в окопах», — сказав він в інтерв’ю виданню «Трибуна». 
 
Третій гравець «Решетилівки», блокуючий Руслан Осипенко, залишив свій клуб по дорозі в Бельгію, у Польщі, під час зупинки автобуса. 
 
Журналіст інтернет-видання «Полтавщина спорт» попросив прокоментувати інцидент директора клубу Сергія Котьмана. 
 
«Хлопці вчинили, м’яко кажучи, не по-козацьки. Вони самовільно залишили розташування команди, чим дуже нас підвели. По-перше, команда втратила ключових гравців, а по-друге, це просто негарно. Ми представляли Україну на міжнародній арені, де, навпаки, треба показувати згуртованість, стійкість та наші кращі якості, а в підсумку вийшла ось така ситуація. 
 
Як тільки команда повернулася в Україну, я написав листи в Міністерство сім’ї, молоді та спорту й доповів про інцидент. Поки що не знаю, які санкції на нас чекають. Клуб готовий співпрацювати і з Міністерством сім’ї, молоді та спорту, і з правоохоронними органами. Що можна сказати точно: якісь матчі української Суперліги тепер будуть для нас складнішими», — сказав пан Котьман. 
 
Він заперечив, що відбирав у гравців закордонні паспорти, і не розуміє, про яку «бездіяльність» говорять спортсмени-ухилянти.