Дмитро Фірташ з дружиною «заробили» від Британії санкції за корупцію
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
За час великої війни було винесено 6,8 тис. вироків корупціонерам.
В Україні з початку великої війни було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, що значно менше порівняно з довоєнними показниками.
Як інформує УМ, про це 29 жовтня повідомив Опендатабот (українська компанія, що надає доступ до державних даних з основних публічних реєстрів для громадян та бізнесу).
У попередні роки щорічно фіксувалося приблизно 2500 вироків, а у 2021 році Реєстр корупціонерів поповнився 6870 записами. Від початку 2024 року вже було винесено 1758 вироків.
Зазначається, що зниження кількості вироків пов'язане з тим, що подання декларацій на початку війни стало добровільним, а контроль з боку НАЗК тимчасово не здійснювався.
У 98% випадків покаранням став штраф, у 1,5% — позбавлення волі (27 вироків).
Цього року основні статті, за якими засуджують корупціонерів, охоплюють:
Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі — 663 вироки (37,7%), що на третину менше, ніж торік.
Несвоєчасне подання декларацій — 623 вироки (35,4%). Такі порушення зросли у 34 рази, що пов'язано із завершенням трьох кампаній декларування у квітні 2024 року.
Порушення вимог щодо конфлікту інтересів — 281 вирок (16%), що вдвічі менше порівняно з 2023 роком.
Найбільше корупційних вироків винесено на Львівщині (172 справи), Вінниччині (151 справа) та Одещині (115 справ). НАЗК зазначає, що такі показники скоріше відображають стабільність роботи судів у регіонах, ніж реальну кількість порушень.
За даними НАЗК, зараз проводиться інтенсивна перевірка декларацій із використанням нових підходів. Впроваджено автоперевірки, а на повну перевірку обираються лише декларації з високим ризиком. За 9 місяців 2024 року правоохоронці відкрили 126 кримінальних проваджень за матеріалами НАЗК.
Нагадаємо, що на виконання рішень РНБО та президента уряд затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
Як повідомляла УМ, Вперше в історії України: викривач корупції отримав винагороду.
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
23 листопада в Україні вшановують 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Разом зі Світовим банком Україна презентували план змін «Матриця реформ», спрямований, зокрема, на реформування управління публічними інвестиціями. >>
У Збройних силах України створено першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів. >>