Вибори президента Молдови: як діаспоряни врятували країну від російської залежності
За результатами підрахунку всіх голосів, у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Майя Санду. >>
Поки що опитування показують невелику перевагу Гарріс над Трампом.
Незначну перевагу над віцепрезиденткою Камалою Гарріс має експрезидент США Дональд Трамп за рахунок виборців, які проголосували достроково у вирішальних штатах.
Як інформує УМ, про це свідчать результати Гарвардського центру американських політичних досліджень (Harvard CAPS/Harris).
За даними опитування, що 48% серед виборців, які заявили, що проголосують достроково у критично важливих хитких штатах, обрали Трампа, в той час як 47% стали на бік Гарріс. Ще 5% респондентів заявили, що не визначилися з вибором або ще не голосували.
Серед усіх виборців у ключових хитких штатах Трамп піднявся на 2 пункти, отримавши 48% підтримки проти 46% підтримки Гарріс.
Однак серед виборців, які вже проголосували достроково по всій країні, Гарріс випереджає Трампа на 8 пунктів — 51% проти 43% підтримки Трампа. Загалом 45% виборців повідомили, що проголосують достроково, порівняно з 50% тих, хто планує проголосувати в день виборів.
Крім того, опитування показали, що суперники в боротьбі за крісло в Білому домі майже на рівних змагаються в Мічигані, Вісконсині, Аризоні, Пенсільванії та інших місцях, одночасно завдаючи ударів по штатах, які вагаються, за допомогою мітингів і зупинок передвиборчої кампанії.
На національному рівні сукупність опитувань, зібраних The Hill/Decision Desk HQ, показує, що віцепрезидентка випереджає свого суперника від Республіканської партії на 3 пункти, маючи приблизно 50% підтримки проти 47% Трампа. Нове опитування Гарвардського центру CAPS/Harris показує, що перегони ще ближчі: серед зареєстрованих виборців Гарріс випереджає колишнього президента лише на один пункт.
В опитуванні Harvard CAPS/Harris, проведеному 11—13 жовтня, було опитано 3 145 зареєстрованих виборців. Похибка загальної вибірки становила плюс-мінус 1,8 відсоткових пункти.
Нагадаємо, що цьогорічні президентські вибори у США відбудуться 5 листопада 2024 року. Дональд Трамп став кандидатом від республіканців ще в середині липня і представив свого кандидата у віцепрезиденти — Джеймса Девіда Венса. Венс послідовно виступає проти допомоги Україні та заявляє, що Києву доведеться поступитися деякими територіями задля припинення вогню.
Від демократів мав балотуватись нинішній президент Джо Байден, однак після невдалих дебатів із Трампом у червні він потрапив під шквал критики та тиск зі сторони лідерів і донорів Демократичної партії США. Тож 21 липня Байден офіційно повідомив, що виходить із президентської гонки, і підтримав віцепрезидентку Камалу Гарріс як кандидата від демократів.
21 серпня Гарріс стала офіційною кандидаткою від Демократичної партії. Її кандидат у віцепрезиденти — це губернатор Міннесоти Тім Волз, відомий своєю підтримкою України та гострою критикою Трампа й Венса.
Як повідомляла УМ, Роздвоєння чуйки Трампа. Українська турбулентність виборів США.
За результатами підрахунку всіх голосів, у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Майя Санду. >>
За публікацію фальшивого відео, де гаїтянські іммігранти нібито голосують на президентських виборах у США, впливовий американський блогер, який підтримує кандидата в президенти Дональда Трампа, розповів, що отримав 100 доларів від російського пропагандиста. >>
Близько 240 мільйонів американців братимуть участь у виборах президента. >>
У марафоні морської піхоти Сполучених Штатів Америки взяли участь воїни спецпідрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони України “Артан” і “Шаман”, які отримали поранення під час бойових дій. >>
Із перемогою у другому турі виборів президента у Молдові привітав Маю Санду президент України Володимир Зеленський >>
Дані молдовського Центрвиборчкому про підрахунок голосів на виборах президента Молдови підтвердили лідерство кандидатки Маї Санду. >>