Ядерні навчання: НАТО розпочинає щорічні маневри Steadfast Noon

13:31, 14.10.2024
Ядерні навчання: НАТО розпочинає щорічні маневри Steadfast Noon

Близько 2000 військовослужбовців з восьми баз ВПС будуть задіяні в навчаннях протягом наступних двох тижнів.

НАТО в понеділок, 14 жовтня, розпочало щорічні маневри із захисту території Альянсу за допомогою ядерної зброї Steadfast Noon.

 

Як інформує УМ, про це 14 жовтня повідомили світові ЗМІ.

 

 За інформацією зі штабквартири в Брюсселі, близько 2000 військовослужбовців з восьми баз ВПС будуть задіяні в навчаннях протягом наступних двох тижнів.

 

Маневри в повітрі передбачатимуть навчання за участю понад 60 літаків. До них входять сучасні винищувачі, здатні транспортувати ядерні бомби США, розміщені в Європі, бомбардувальники дальнього радіусу дії, а також літаки спостереження та літаки-заправники.

 

Цього року місцем проведення маневрів є бази ВПС у Бельгії та Нідерландах, а також повітряний простір над Великою Британією, Данією та Північним морем. Залучені літаки походять із 13 країн НАТО.

 

У НАТО наголошують, що Steadfast Noon не є реакцією на агресивну війну Росії проти України, і що бойова зброя не використовується.

 

Тим не менш, навчання також повинні надіслати Москві чіткий сигнал про те, що НАТО готовий захистити себе ядерною зброєю у разі найгіршого сценарію.

 

"Ядерне стримування є наріжним каменем безпеки Альянсу. Steadfast Noon є важливим випробуванням ядерного стримування Альянсу та надсилає чітке повідомлення будь-якому супротивнику, що НАТО захищатиме та оборонятиме всіх членів Альянсу", – сказав генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

 

Раніше Рютте закликав не слухати ядерні погрози Росії та наголосив, що союзники зараз не бачать прямих ризиків застосування ядерної зброї.

 

У ЄС, коментуючи ядерні погрози Путіна, заявили, що це ще одне свідчення його безвідповідальної поведінки й вони не змінять позицію Брюсселя щодо продовження підтримки України.

 

Як повідомляла УМ, Сигнал «недружнім країнам»: путін корегує доктрину використання ядерної зброї.