На Каспії ССО вгатили по трьох бурових установках «Лукойла», фото
Три бурових установки корпорації "Лукойл" в акваторії Каспійського моря уразили Підрозділи Сил оборони. >>
Ворожа примусова паспортизація на ТОТ — один із доказів порушення прав людини.
Громадяни України, які під примусом отримали російські паспорти на окупованих територіях, не нестимуть відповідальності – запевняє Міністерство юстиції.
Як інформує УМ, про це 30 вересня повідомили на сайті Мінюсту.
"Ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору — практика, яка нерідко застосовується російською окупаційною владою задля впливу на поведінку людини, щоб остання діяла не за власним бажанням, а під тиском обставин через страх репресій або встановлення протиправних обмежень. Одним із прикладів може слугувати примусова паспортизація на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України, що є одним із численних доказів порушення прав громадян", - сказано, зокрема, в повідомлені Мінюсту.
Повідомляється, що ті, хто отримав паспорти РФ з метою уникнення жорстокого поводження, не підлягатимуть відповідальності. "Стаття 40 Кримінального кодексу України, за умови наявності доказів застосування психічного примусу, забезпечує їм повний правовий захист у судовому порядку", - зазначають у відомстві.
В Мінюсті нагадали, що серед заходів, які вживаються російським агресором на підконтрольних йому територіях — насильна русифікація громадян, які мають український паспорт. "Максимальних страждань Росія завдає мирному населенню, адже наявність українського паспорту розцінюється як акт протесту. Так, за надскладних умов проживання в окупації, місцеві жителі вимушені взяти російське громадянство", - констатували у відомстві.
Водночас, кажуть в Мінюсті, такі документи не мають жодної юридичної сили та не визнаються ніде, крім окупованих територій.
"Насильницька паспортизація є незаконною та не визнається в Україні й у світі, оскільки суперечить принципам і нормам міжнародного права і є порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни", - говориться у повідомленні.
Як повідомляла УМ, на окупованих територіях триває примусова паспортизація.
Три бурових установки корпорації "Лукойл" в акваторії Каспійського моря уразили Підрозділи Сил оборони. >>
Із яскравої перемоги на змаганнях в новозеландському Окленді розпочала новий рік прима вітчизняного тенісу Еліна Світоліна. Перегравши у фіналі китаянку Ван Сіньюй (57-а ракетка світу) - 6:3, 7:6, найтитулованіша тенісистка України виграла свій 19-й у кар’єрі турнір WTA. >>
Партизани "АТЕШ" заявили, що провели успішну диверсію в Московській області рф, завдавши удару по елементу системи протиповітряної оборони 5 дивізії ППО у складі зенітних ракетних військ ВКС рф >>
На підготовку своїх військ до розгортання в Україні в разі згоди російського диктатора путіна на припинення вогню, Велика Британія витратить 200 млн фунтів стерлінгів. >>
Після атаки дронів у Волгоградській області рф сталася пожежа на нафтобазі. >>
Черговий нафтовий танкер (Olina) тіньового флоту росії Сполучені Штати затримали поблизу острова Тринідад, що у Карибському морі. >>