«Благодійниця» та «волонтер» продавали гуманітарні автомобілі
На Бориспільщині голова однієї з благодійних організацій спільно з волонтером організували схему незаконного продажу автомобілів, завезених як гуманітарна допомога. >>
У Полтаві затримали керівника благодійної організації. (Фото: сайт Нацполіції.)
Очільник фонду завіз як гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ понад 230 авто. Надалі їх продавали, а до профільного міністерства надсилали підроблені звіти про передачу автівок військовослужбовцям.
Як інформує УМ, про це 26 вересня повідомили на сайті Нацполіції.
«Викрили махінації з гуманітарною допомогою оперативники Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області та слідчі слідчого управління обласної поліції. За даними слідства, налагодив схему завезення транспортних засобів як гуманітарну допомогу керівник благодійного фонду. Попри заборону продажу гумдопомоги, яку він повинен був безоплатно передати ЗСУ, ділок організував продаж авто цивільним особам та військовим за готівку.
Для цього залучив кількох осіб, які підшукували покупців, готували авто до продажу та юридично оформлювали документи, пов’язані з продажем. Щоби приховати злочинну діяльність, один із учасників оборудки за вказівкою керівника благодійного фонду відправляв до профільного міністерства підроблені звіти», - сказано, зокрема, в повідомлені правоохоронців..
Поліцейські затримали керівника фонду під час реалізпції ним чергового авто, які були завезені на територію України як гуманітарна допомога. Він затриманий у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
За наявними даними, за такою схемою фігуранти реалізували понад 230 автомобілів, що ввезені для потреб Збройних сил України чи інших військових формувань в умовах воєнного стану на суму понад 35 млн грн.
За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури йому оголошено підозру за ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України.
Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Також продовжуються слідчі дії для притягнення до відповідальності усіх осіб, задіяних у схемі.
За скоєне підозрюваному може загрожувати до семи років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Як повідомляла УМ, Закарпатський манкурт спалив авто ЗСУ та Червоного Хреста.
На Бориспільщині голова однієї з благодійних організацій спільно з волонтером організували схему незаконного продажу автомобілів, завезених як гуманітарна допомога. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали нових підпалювачів, які на замовлення російських спецслужб діяли на Одещині. Фігурантами виявилися шестеро учнів віком від 13 до 15 років, які шукали «легкі заробітки» у Телеграм-каналах. >>
Колишню очільницю Львівської обласної організації забороненої партії ОПЗЖ, соратницю підозрюваного у державній зраді екснардепа Віктора Медведчука — засуджено до 13 років ув’язнення. >>
Українські та молдовські поліцейські затримали трьох найманців "Вагнера" та інших незаконних збройних формувань, які воюють проти України. >>
На ворога працював, як виявилося, керівник Штабу Антитерористичного центру СБ України. >>
Комбінованого удару в ніч на вівторок рф завдала по газовидобувній промисловості на території Полтавської області. >>