Паралімпіада-2024: Україна посіла 7 місце у медальному заліку

21:04, 08.09.2024

Цьогоріч Україна вшосте поспіль увійшла у топ-10: фінішувала на сьомому підсумковому місці. (Фото Reuters)

Змагальна програма Паралімпіади-2024 офіційно завершилася у Парижі в неділю, 8 вересня ввечері.

Паралімпійська збірна України посіла 7 місце в підсумковому медальному заліку, здобувши загалом 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові.

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Суспільне спорт.

Виграла медальний залік і здобула перше місце збірна Китаю. Загалом китайці здобули 220 нагород різного ґатунку, з них 94 "золота".

Друге місце посіла Велика Британія, на рахунку якої 49 золотих медалей, 44 срібних та 31 бронзова.

Закрили чільну трійку паралімпійці США.

Цікаво, що трійка лідерів Китай, Велика Британія та США зберігають свої позиції у медальному заліку на другій поспіль Паралімпіаді.

А от у Ріо-2016 в трійці лідерів збірну США випередила Україна, залишивши американців на четвертому місці з різницею в одне "золото" та дві медалі у загальній кількості.

На цьому змагальну частину Паралімпіади-2024 у Парижі офіційно завершено.

Церемонія закриття Ігор у Парижі відбудеться о 21:00, у неділю, 8 серпня та триватиме приблизно три години.

Український плавець Олександр Комаров буде прапороносцем України на церемонії закриття Паралімпійських ігор 2024.

На Іграх-2024 Комаров приніс Україні дві особисті медалі, та одну у складі збірної України. 36-річний спортсмен з паралімпійським рекордом здобув золото у плаванні на 100 метрів вільним стилем у класі S5. У складі української команди отримав бронзу в естафеті 4х50 метрів комплексним стилем у плаванні, і ще одну бронзову нагороду виборов у плаванні на 200 метрів вільним стилем.

Як повідомляла «УМ», у передостанній десятий змагальний день, 7 вересня, Україна здобула 12 медалей: пʼятьзолотих, трисрібнітачотирибронзові.