Сирський: «Війна вступила у нову стадію»
У лютому 2026 року безпілотники ЗСУ уразили 105,2 тис. цілей російських загарбників, чверть із них - на рахунку угруповання Сил безпілотних систем. >>
Бої у Курській області можуть тривати кілька місяців. (Фото УП)
Російська верхівка у Кремлі прагне, щоб у росіян відбулося звикання (або «нова нормальність») до успішного наступу Сил оборони України на Курщині.
За оптимістичними прогнозами політичного керівництва рф, бої у Курській області можуть тривати кілька місяців.
Як інформує Україна молода, про це пише російське видання Meduza з посиланням на близькі до Кремля та уряду неназвані джерела.
«Відразу після початку операції ЗСУ в Курській області російські "еліти" були "шоковані".. За два тижні "шок минув, відбулося звикання», - йдеться у матеріалі.
За словами близького до Кремля співрозмовника видання, "спочатку було незрозуміло, якими силами зайшли, на який термін це. Зараз розуміння є, це завжди легше".
«До обласних центрів далеко. Але сам захід (ЗСУ) на територію рф і взяття під контроль сіл - це подія нова, і подія дуже неприємна», - зазначило джерело.
Зазначається що, за даними опитування, тривожні настрої росіян зросли на 6% і досягли 45%. У Кремлі ці показники вважають досить високими і сподіваються на їхнє швидке зниження.
Щоб швидше заспокоїти настрої громадян, Кремль за допомогою пропаганди намагається підготувати росіян до життя в умовах "нової реальності" і "нової нормальності" (ці терміни пропагандисти вже використовували під час пандемії і на самому початку війни з Україною).
"Це (використання таких зворотів у пропаганді) потрібно, щоб люди вважали те, що відбувається, не відхиленням, а новою нормою, нехай і тимчасовою. Це має заспокоювати. У відхиленні від норми існувати складно. У нормі, нехай і новій, - простіше", - пояснює логіку медіатехнолог, який співпрацює з внутрішньополітичним блоком путінської адміністрації, який очолює Сергій Кирієнко.
Складові цієї "нової реальності", за задумом Кремля, такі: ворог дійсно прорвався на російську територію; на нього чекає неминуча поразка; але повернення територій займе час, росіянам потрібно почекати.
У той же час громадянам пропонується "спрямувати негатив і шок у позитивне русло", наприклад, взяти участь у зборі допомоги для Курської області. Путінська адміністрація вже "рекомендувала" зайнятися цим і владі регіонів.
Ще одна відмінність "нової нормальності" від попередньої – вибори губернатора Курської області. "Скасування б (виборів) збільшило паніку: значить, під загрозою весь регіон, раз губернатора відмовилися обирати, то, можливо, і область уже здали? Жодних загроз голосуванню немає", - пояснило джерело видання.
Загалом же всі опитані виданням чиновники впевнені, що бої в Курській області можуть тривати кілька місяців. Близький до уряду співрозмовник уточнює: ця оцінка "досить оптимістична - якщо все вийде".
Як повідомляла «УМ», Сили оборони України контролюють 1263 квадратні кілометри території та 93 населених пункти в Курській області станом на вівторок, 20 серпня.
У лютому 2026 року безпілотники ЗСУ уразили 105,2 тис. цілей російських загарбників, чверть із них - на рахунку угруповання Сил безпілотних систем. >>
У четверту річницю повномасштабного вторгнення Росії Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому згадав події перших днів війни, жертв російської агресії, силу українських воїнів і загалом народу, а також показав свій бункер на Банковій. >>
У Празі на Староміській площі в суботу, 21 лютого, сотні людей беруть участь у мітингу "Разом за Україну": захід присвячений четвертій річниці військового вторгнення росії в Україну. >>
Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний заявив, що план контрнаступу 2023 року не реалізували належним чином, оскільки президент Володимир Зеленський та інші посадовці не виділили необхідних ресурсів. >>
Перемовини з сенсами Дональда Трампа: віддавати чи не віддавати Донбас, уся ця говорильня — повністю зірвані. >>
Розгойдування Ірану не сходить з міжнародного порядку денного. Хоча три тижні тому не сталося анонсованого зовнішнього втручання в країну, але це питання часу. >>