«Лебединна пісня» Байдена: адміністрація США готує фінальний пакет допомоги Україні
Найближчими днями адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про свій фінальний пакет військової допомоги — на $1,2 мільярда. >>
Астронавти на Міжнародній космічній станції дотримуються напруженого графіка. (Фото: NASA)
Через технічні несправності досі не повернулися американські астронавти Бутч Вілтор і Суні Вільямс, які вирушили на 10-денну місію на Міжнародну космічну станцію (МКС) 5 червня. Попри це, вони залишаються активними і продовжують виконувати свої завдання.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Time.
Після прибуття на МКС астронавти завершили заплановану перевірку систем зв’язку, життєзабезпечення та живлення космічного корабля Starliner. Далі вони долучилися до наукових експериментів, які проводять інші члени екіпажу.
Бутч та Суні займаються технічним обслуговуванням станції, наприклад, ремонтом обладнання. Їхній робочий графік насичений, передбачає регулярні перерви та час для прийому їжі.
У випадку необхідності виходу у відкритий космос астронавти мають доступ до скафандрів. Для забезпечення їхніх потреб на станції є чотиримісячний запас їжі, кисню та інших важливих ресурсів.
Як повідомляє Time, МКС оснащена шістьма спальними кімнатами, кожна з яких має спальні мішки та місця для зберігання особистих речей. Астронавти можуть користуватися навушниками, щоб ізолюватися від шуму.
Через неочікувано довге перебування на станції астронавти зіткнулися з дефіцитом чистого одягу. Нещодавно, завдяки доставці вантажу від Northrop Grumman, вони отримали новий одяг, а також свіжі фрукти та овочі.
Обидва астронавти – досвідчені пілоти-випробувачі Військово-морських сил США. Їхній професійний досвід став однією з причин вибору їх учасниками місії Crew Flight Test (CFT).
NASA продовжує підтримувати зв’язок із Бутчем та Суні. За словами головного астронавта Джо Акаби, вони залишаються у хорошій фізичній та психологічній формі. Організація розглядає можливість їхнього повернення на Землю, включаючи використання альтернативного корабля, такого як Crew Dragon від SpaceX.
NASA також підготувала сценарії на випадок, якщо астронавти залишаться на МКС довше, ніж кілька тижнів.
Раніше у NASA повідомили, що двоє американських астронавтів, які вилетіли в космос для восьмиденної місії в червні, можуть застрягти на Міжнародній космічній станції до наступного року, якщо їхній Boeing Starliner не відремонтують, щоб вони могли повернутися додому.
Астронавти стали першим екіпажем капсули Boeing Starliner, але випробувальна місія була затягнута через проблеми з силовою установкою Starliner, які все більше ставлять під сумнів здатність космічного корабля безпечно повернути їх на Землю, як було заплановано.
Як повідомляла УМ, в туристичну космічну подорож полетів 90-річний астронавт.
Найближчими днями адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про свій фінальний пакет військової допомоги — на $1,2 мільярда. >>
До шортлістів 97-ї кінопремії Оскар потрапили два документальні фільми про війну в Україні – це "Порцелянова війна" режисерів Брендана Белломо й Слави Леонтьєва та "Одного разу в Україні" режисерки Бетсі Уест. >>
Допуск до державної таємниці найвищого рівня не отримає мільярдер, близький союзник обраного президента США Дональда Трампа, глава SpaceX Ілон Маск. >>
Варто захистити роботизовані транспортні засоби, що залишились як сміття, та місця посадки на Марсі, щоб допомогти археологам майбутнього – у цьому переконані вчені-астрономи. >>
Від стратегічних помилок у створенні власних безпілотних систем армію США врятував досвід України у використанні безпілотників проти російських загарбників. >>
Без допомоги від США Україна зможе воювати принаймні протягом першої половини 2025 року. >>