Громада Києва передала Третій штурмовій бригаді тисячу FPV-дронів, фото
Міський голова столиці Віталій Кличко передав від громади Києва ще одну велику партію дронів бійцям Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ. >>
Вітчизняний сектор ОПК розширює номенклатуру боєприпасів для різних типів БПЛА.
Міноборони України з початку цього року кодифікувало та допустило до експлуатації близько 70 зразків боєприпасів для БПЛА. Зокрема, близько 20 нових боєприпасів для безпілотників було кодифіковано та допущено до експлуатації у липні.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Міноборони.
Серед нових зразків є уламково-фугасні, кумулятивні, комбінованої дії та багатоцільові боєприпаси. Також вони різняться за вагою: від кількох сотень грамів до понад кількох кілограмів. Боєприпаси для БПЛА застосовуються для ураження ворожої техніки та фортифікацій, боротьби із живою силою ворога, що перебуває як на відкритій місцевості, так й у спеціально облаштованих заглиблених укриттях, укріпленнях або всередині бойової техніки.
Роль повітряних безпілотних комплексів на полі бою зростає. Вітчизняний сектор ОПК динамічно реагує на потреби війська і збільшує обсяги виробництва БПАК різних типів та призначення, активно розробляє нові моделі безпілотників, а також розширює номенклатуру боєприпасів для різних типів БПЛА.
Загалом з початку 2024 року Міноборони України допустило до експлуатації вже понад 40 зразків безпілотників українського виробництва та понад 20 наземних роботів.
Нагадаємо, що Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Додамо, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
Зауважимо, що як повідомляло Головне управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура кодифікації, допуску до експлуатації для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів.
Кодифікований та внесений до штатно-табельного розкладу військових частин зразок ОВТ вітчизняного виробництва дозволено закуповувати за кошти державного бюджету і використовувати у ЗСУ.
Як повідомляла УМ, десятки зразків інженерного озброєння експлуатується у ЗСУ.
Міський голова столиці Віталій Кличко передав від громади Києва ще одну велику партію дронів бійцям Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ. >>
Армія рф намагалася атакувати позиції українських підрозділів із флангів, але ці намагання вдалося зупинити. >>
На Запорізькій АЕС, яку окупувала росія, присутні озброєні люди з військовою технікою, які перешкоджають доступу місії МАГАТЕ, а між внутрішньою та зовнішньою огорожею об'єкта встановлені протипіхотні міни. >>
Служба безпеки затримала на Донеччині ще одного агента фсб. Він готував серію повітряних ударів рф по місцях дислокації українських військ на одному з найгарячіших напрямків фронту – Покровському. >>
Черговий внесок Шевченкового краю в оборонну стійкість країни. >>
У Кременчуці у Свято-Миколаївському соборі жителі міста попрощалися зі своїм містянином, уродженцем черкаського села Ротмістрівка, підполковником Володимиром Артеменком. >>