Нересурсний ресурс? Чи допоможе Україні урядова стратегія демографічного розвитку до 2040 року
Стратегія мала б визначити чіткі напрями вирішення демографічної кризи, яка є і має поглибитися у майбутньому. >>
Володимир Бочкарьов був носієм живої пам'яті про історію полярних досліджень. (Фото: Національний антарктичний науковий центр)
На 85 році життя помер популяризатор полярних досліджень, видатний журналіст та письменник Володимир Бочкарьов.
Як інформує УМ, про смерть видатного українця повідомили у Національному антарктичному науковому центрі у Фейсбуці.
"Із превеликим сумом дізналися, що 4 серпня не стало Володимира Івановича Бочкарьова – багаторічного прес-секретаря і керівника редакційно-видавничого відділу Національного антарктичного наукового центру, засновника і головного редактора журналу "Експедиція ХХІ", відомого українського журналіста і письменника", – йдеться у дописі центру.
Зазначається, що Бочкарьов був:
людиною енциклопедичних знань з тонким почуттям гумору;
учасником антарктичних експедицій;
носієм живої пам'яті про історію полярних досліджень.
"Він ширив ці знання і розвивав зацікавлення Антарктикою в дорослих і в молоді", – уточнюється у повідомленні.
Бочкарьов був не просто членом Спілки журналістів України – він був нагороджений також її золотою медаллю "За особливі заслуги".
"Серце Володимира Івановича перестало битися на 85-му році життя. Але практично до останніх днів він залишався активним і продовжував працювати", – наголосили у Національному антарктичному науковому центрі.
Там додали, що спадок Бочкарьова залишається у численних статтях і в книзі "Соло для Антарктиди… з оркестром" – із захопливим сюжетом про п'яту українську експедицію в Антарктику на судні "Горизонт" (2000).
"Здавалося б, війна девальвує втрати, а смерть стає буденністю. І все ж, коли втрачаємо близьких, друзів і колег, біль втрати не слабшає. Навіть тоді, коли людина прожила довге і плідне життя. Світла память про Володимира Бочкарьова – щиру людину і відданого популяризатора полярних досліджень – залишиться в серцях багатьох його колег, журналістів і полярників. Колектив Національного антарктичного наукового центру висловлює глибоке співчуття близьким і друзям Володимира Івановича", – підсумовується у дописі.
Дата прощання з Володимиром Бочкарьовим наразі невідома.
Як повідомляла УМ, Антарктида «плаче»: крижаний щит за 200 років став тоншим на 450 метрів.
Стратегія мала б визначити чіткі напрями вирішення демографічної кризи, яка є і має поглибитися у майбутньому. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>
Проти зниження мобілізаційного віку в Україні нижче від 25 років висловився колишній головнокомандувач ЗСУ й нині посол України у Великобританії Валерій Залужний. >>
Про проведення службового розслідування з приводу смерті командира 186 окремого батальйону підполковника Ігоря Гриба повідомило командування 123 бригади тероборони. >>
До Українського легіону в Польщі хочуть вступити три сотні осіб. >>
На святкування єврейського Нового року (Рош га-Шана) до Умані прибули понад 33,5 тисяч паломників. >>