Україна наклала арешт на іноземне судно за вивезення агропродукції через Крим, фото

09:46, 11.07.2024
Україна наклала арешт на іноземне судно за вивезення агропродукції через Крим, фото

За клопотанням прокуратури АР Крим та м.Севастополя накладено арешт на іноземне судно, яке незаконно вивозило агропродукцію через окупований півострів. (Фото: сайт Офісу генпрокурора.)

В Одеській області у акваторії порту Рені затримали іноземне морське судно, яке незаконно вивозило агропродукцію через закриті морські порти окупованого Криму, на нього накладено арешт.

 

Як інформує УМ, про це 11 липня повідомили на сайті Офісу генпрокурора.

 

Дослівно ОГП: "Під час проходу через акваторію порту Рені судно "USKO MFU" було затримано та на підставі ухвали суду на нього накладено арешт.

 

У ході проведення на судні обшуку вилучено суднову документацію, систему "AIS", комп'ютер, документацію, видану окупаційною адміністрацією Севастопольського морського торговельного порту.

 

Капітану судна "USKO MFU", громадянину Азербайджану, повідомлено про підозру у порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

 

 

 Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та передачі заарештованого судна в управління АРМА".

 

Судно "USKO MFU" під прапором Камеруну затримали минулого тижня.

 

 Як зазначають слідчі, у листопаді 2023 року "USKO MFU", у порушення законодавства України та норм міжнародного морського права, здійснило захід та вихід із закритого Україною порту в Севастополі. Там судно було завантажено понад трьома тисячами тон агропродукції, призначеної для турецької компанії.

 

Для приховування протиправної діяльності, перед заходом судна до порту Севастополя на ньому вимикали Автоматичну ідентифікаційну систему "AIS", що є грубим порушенням вимог безпеки мореплавства.

 

В кінці травня 2024 року судно вдруге зайшло до закритого порту Севастополя з вимкненою системою AIS, де розвантажило вантаж із Туреччини. Надалі судно вийшло з порту, вказавши пункт призначення – Стамбул.

 

Проте, після увімкнення системи "AIS", 2 липня судно зайшло в один з портів Республіки Молдова.

 

 

Під час проходу через акваторію порту Рені представники української сторони затримали його.

 

В ОГП наголошують, що з 15 липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя.

 

Як повідомляла УМ, Дмитро Вербицький звільнений з посади заступника генпрокурора.