Уперше за замовленням держави: науковці створять 22 розробки
Вперше Кабінет міністрів України затвердив перелік із 22 науково-технічних розробок у межах виконання державного замовлення на 2025-2026 роки. >>
Раз в тисячу років вибух на Сонці може бути потужнішим за звичайні сонячні бурі
Потужні вибухи, які можуть серйозно пошкодити озоновий шар Землі спалахують на Сонці раз на тисячу років. Це спричинить значні зміни в глобальному кліматі та підвищить ризик захворювань на рак.
Як інформує УМ, про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі PNAS, передає The Conversation.
Сонце регулярно випромінює високоенергетичні частинки в так званих "подіях сонячних частинок". Зазвичай, магнітне поле Землі відштовхує ці частинки і таким чином захищає планету.
Однак приблизно раз на тисячу років вибух може бути набагато сильнішим за звичайні сонячні бурі.
"Ці вибухи частинок з поверхні Сонця можуть бути настільки потужними, що їх можна порівняти з прожектором, спрямованим у космос", – кажуть науковці.
Якщо такий вибух станеться, він може порушити роботу озонового шару більш ніж на рік. Озоновий шар захищає нас від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Без нього ультрафіолетове випромінювання може досягти поверхні Землі та пошкодити ДНК всіх форм життя на планеті.
"Висока інтенсивність ультрафіолетового випромінювання може перешкоджати росту рослин і процесу фотосинтезу, а також спричиняти підвищений рівень пошкодження ДНК у багатьох живих видів", – зазначають дослідники.
Для людей це може означати збільшення кількості випадків раку шкіри, ослаблення імунітету та проблем із зором. Наприклад, очі можуть постраждати вже через 30 хвилин впливу ультрафіолету.
Підвищений рівень ультрафіолетового випромінювання може зберігатися до шести років, що призведе до збільшення кількості випадків пошкодження ДНК на 40-50%.
Науковці підозрюють, що такий потужний сонячний вибух міг статися ще близько 42 200 років тому. Він міг вплинути на древні групи людей і навіть стати причиною зникнення неандертальців.
Нагадаємо, вчені за допомогою космічного корабля Solar Dynamics Observatory NASA зробили знімки велетенської сонячної плями під назвою AR3664. Зараз ця ділянка в 15 разів більша за Землю і продовжує рости.
Як повідомляла УМ, невгамовний «Хаббл» сфотографував галактику за 49 млн світлових років від Землі.
Вперше Кабінет міністрів України затвердив перелік із 22 науково-технічних розробок у межах виконання державного замовлення на 2025-2026 роки. >>
Перше місце у міжнародному хакатоні NASA Space Apps Challenge 2024зайняла Команда українських розробників. >>
У китайській провінції Цзянсу команда дослідників з Південно-Східного університету розробили і презентували перший в країні аеро електрокар «Southeast University Kunpeng No.1». >>
Унікальну каблучку з місячного метеорита та фрагмента космічного корабля «Аполлон-11», з якого у 1969 році люди вперше висадилися на поверхню Місяця, виготовили американські ювеліри. >>
NASA запустило сонячний зонд Parker Solar Probe напередодні Різдва – він наблизиться до поверхні Сонця на рекордно близьку відстань – 6,2 млн кілометрів. Це станеться сьогодні, 24 грудня, о 11:53 за Гринвічем (13:53 за Києвом). >>
У ніч з 23 на 24 грудня повз Землю пролетить астероїд розміром з 10-поверховий будинок зі швидкістю понад 23,7 тис. км на годину – попередили в NASA. >>