Екозбитки України внаслідок російської агресії сягають трильйонів – Мінекономіки
Унаслідок повномасштабного вторгнення росії, загальна сума підтверджених екологічних збитків, завданих Україні, перевалила за 7 трлн грн. >>
Україна отримає перші 4 медичні БТРи від Канади, а загалом - партія складає 50 одиниць.
Канада передає Україні перші чотири бронемашини з партії у 50 машин. Спершу вони прибудуть в Європу, де військовослужбовців ЗСУ пройдуть навчання з їх використання.
Як інформує УМ, про це 13 червня повідомило Міноборони Канади у соцмережі Х.
Згідно з повідомленням, перші чотири з 50 нових ББМ, побудованих канадськими робітниками для передачі Україні, вирушають до Європи, де цього літа військовослужбовці Збройних сил України пройдуть навчання з їх використання.
Загалом перші 10 автомобілів, що передаються, – це санітарні автомобілі ACVS.
Машини перевозять з канадського міста Лондон, що в Онтаріо, до Європи.
Як оголосив прем'єр-міністр Джастін Трюдо під час візиту президента України Володимира Зеленського 22 вересня 2023 року, Канада інвестує 650 мільйонів доларів протягом трьох років, щоб надати Україні 50 бронемашин
Ці надсучасні броньовані машини виконуватимуть широкий спектр функцій на полі бою, включаючи транспортування військ, забезпечення безпечних місць для командування та управління, а також медичну евакуацію.
Ці ББМ, які також використовує канадська армія, забезпечують високий рівень маневреності та захисту екіпажу і вантажу, що перевозиться.
Санітарний варіант ACVS оснащений медичним обладнанням та внутрішнім плануванням, що дозволить лікувати широкий спектр травм.
Перші 10 машин будуть доставлені в Україну до осені і дозволять ЗСУ безпечно евакуювати поранених із зони бойових дій.
Ця передача є частиною загальної допомоги на суму понад $14 млрд, яку Канада зобов'язалася надати Україні з лютого 2022 року, в тому числі $4 млрд на військову допомогу.
Канада передала Україні бойові танки Leopard 2, протитанкові засоби, гаубиці M777, артилерійські боєприпаси, зимовий одяг тощо.
Нагадаємо:, що уряд Литви 12 червня схвалив передачу 14 бронетранспортерів М113 Збройним силам України.
Норвегія надає 240 млн євро на посилення української ППО, у тому числі профінансує частину з близько сотні ракет-перехоплювачів до системи Patriot, надання яких анонсувала Німеччина.
Як повідомляла УМ, Канада готова направити до України військових інструкторів.
Унаслідок повномасштабного вторгнення росії, загальна сума підтверджених екологічних збитків, завданих Україні, перевалила за 7 трлн грн. >>
Для боротьби з наркоторгівлею та посилення безпеки кордонів Гондурас планує придбати в Україні безпілотники. >>
У Тернопільській області в колишньому селі Пужники (нині село Садове Чортківського району) розпочали новий етап польсько-українських пошукових робіт. Дослідники шукатимуть останки мешканців села, що загинули у лютому 1945 року. >>
Переможці та фіналісти конкурсу «Битва модельєрів», молоді дизайнери зі Львова та Одеси, викладачі українських навчальних закладів та їхні італійські колеги стали учасниками міжнародного проєкту PROMESSI SPOSI ART DESIGN FASHION UA–IT у Мілані. >>
По суховантажному судні Туреччини, що прямував до українського порт, російські загарбники ударили дроном, внаслідок чого спалахнула масштабна пожежа, загинув моряк, решту членів екіпажу вдалося врятували. >>
Командир Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт "Мадяр" Бровді продемонстрував відео влучань по нафтобазі нафтоналивного термінала в тимчасово окупованій Керчі. >>