Військова кмітливість: ЗСУ адаптували свої літаки під американські GBU-39, фото

17:40, 26.05.2024
Військова кмітливість: ЗСУ адаптували свої літаки під американські GBU-39, фото

Конструкція бомби має крила, які розкладаються в польоті, що дозволяє істотно збільшити дальність ураження цілей.

Фахівці Повітряних Сил зуміли адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомб GBU-39.

 

Як інформує УМ, про це повідомило видання The Washington Post.

 

У виданні з посиланням на свої джерела стверджують, що авіація ЗСУ вже використовує малогабаритні керовані авіабомби GBU-39 для ударів по російським окупантам.

 

Також у відкритому доступі з’явилося зображення літака озброєного цими авіабомбами, які закріплені під крилом. На корпусі однієї GBU-39, видно заретушований напис та дата 12 травня 2024 року.

 

Згідно з оцінками, які наводить американське видання, при застосуванні авіабомб GBU-39 із літаків, успішність використання складає 90%.

 

Заявлено, що ці бомби виявилися стійкими до перешкод, які створюють російські системи радіоелектронної боротьби. Також малі розміри ускладнюють виявлення та перехоплення цих бомб російськими засобами ППО.

 

 

Зауважимо, що GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB) – американська легка керована високоточна авіаційна бомба, масою 130 кілограмів, що має діаметр близько 190 мм і довжину близько 1,8 м. Максимальна дальність польоту до 110 км за умови скидання з великої висоти.

 

Конструкція бомби має крила, які розкладаються в польоті, що дозволяє істотно збільшити дальність ураження цілей.

 

При пікіруванні на ціль з великої висоти завдяки вольфрамовому наконечнику вона здатна пробивати бетонні укриття. Система підриву дозволяє перед скиданням вибирати повітряний підрив та затримку підриву після влучання.

 

Точність влучання досягається за допомогою бортової системи керування з інерційною системою та GPS.

 

GBU-39 також входить до складу боєприпасів GLSDB – це поєднання цієї бомби з ракетним двигуном від реактивного снаряда М26 для застосування з реактивної системи HIMARS. Завдяки двигуну та крилам, дальність польоту GLSDB сягає 150—160 кілометрів.

 

Дещо раніше українські МіГ-29 та Су-24 адаптували під французські “розумні бомби”. Також ми писали, що Франція надала Україні “розумні бомби” AASM Hammer.

 

Як повідомляла УМ, Високоточні бомби GLSDB: США офіційно підтвердили передачу Україні новітньої зброї.