Обговорять ризики для економіки України: команда МВФ приїхала до Києва

09:52, 23.05.2024
Обговорять ризики для економіки України: команда МВФ приїхала до Києва

Дискусії фокусуватимуться на ризиках, перед якими постала економіка України, та цілях економічної політики влади.

Сьогодні, 23 травня команда Міжнародного Валютного Фонду на чолі з головою Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером розпочинає, зустрічі у Києві з представниками влади України та іншими партнерами.

 

Як інформує УМ, таку заяву зробив постійний представник Міжнародного валютного фонду Ваграм Степанян, йдеться в пресрелізі МВФ, що є в розпорядженні агентства.

 

“Дискусіїї фокусуватимуться на ризиках, перед якими постала економіка України, та цілях економічної політики влади", - йдеться в повідомленні.

 

Після цих зустрічей, починаючи з 27-го травня, місія МВФ на чолі з її керівником в Україні Гевіном Греєм розпочне у Варшаві дискусії з представниками влади України щодо заходів економічної політики у контексті четвертого перегляду Програми розширеного фінансування (EFF).

 

Рада директорів МВФ у березні схвалила третій перегляд програми розширеного фінансування EFF.

 

Чотирирічну програму EFF для України з доступом до фінансування у обсязі близько 15,6 мільярдів доларів було схвалено 31 березня 2023 року. Ця програма є частиною ширшого пакету другої міжнародної підтримки для України, який наразі становить близько 122 мільярдів доларів.

 

У квітні цього року в МВФ заявили, що українському уряду цього року потрібно 42 мільярди доларів бюджетної підтримки на тлі російського вторгнення, яке триває.

 

«Ми впевнені, що цю потребу буде задоволено», – сказала голова МВФ Крісталіна Георгієва 18 квітня у Вашингтоні весняних зустрічах МВФ і Світового банку.

 

Розвідка Британії нещодавно заявила, що економіка України залишається стійкою після двох років повномасштабного російського вторгнення. Незважаючи на атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України, ймовірно, що у 2024 році на Україну чекає реальне економічне зростання на рівні близько 3%, йшлося у звіті розвідки Великої Британії 16 травня.

 

«Це продовжує тенденцію відновлення після падіння економіки України приблизно на 29% у 2022 році, за яким послідувало реальне економічне зростання на 5% у 2023 році», – зазначено у повідомленні.

 

Нагадаємо, що 21 березня Виконавча рада МВФ завершила третій перегляд Програми розширеного фінансування (EFF) для України. Це дало змогу виплатити Україні $880 мільйонів. При цьому у Фонді вказали, що українська економіка «продемонструвала надзвичайну стійкість». І попри те, що подальші перспективи «залишаються невизначеними» через війну, уряду все ж вдається «досягати значного прогресу» у виконанні зобов’язань за програмою EFF та виконувати визначені структурні маяки та кількісні критерії ефективності.

 

Як повідомляла УМ, МВФ у поміч: Україна отримала майже мільярд доларів у рамках програми EFF.