У туристичну космічну подорож полетів 90-річний астронавт

12:08, 20.05.2024
У туристичну космічну подорож полетів 90-річний астронавт

Blue Origin запустила в космос туристичну ракету: на борту – 90-річний астронавт. Екіпаж, який полетів у космос в рамках туристичної місії NS-25, складається з 6 пасажирів. (Фото: CNN)

Уперше за майже два роки туристична ракета New Shepard успішно доставила у космос 6 пасажирів, серед яких 90-річний колишній астронавт.

 

Як інформує УМ, про це повідомила  CNN. (кабельна мережа новин) — одна з провідних телерадіокомпаній світу. 

 

Суборбітальна пілотована ракета з капсулою стартувала з майданчика компанії Blue Origin, заснованої Джеффом Безосом, 19 травня о 17:30 за київським часом

 

19 травня туристична ракета злетіла зі швидкістю, що втричі перевищує швидкість звуку. Ракета пронесла капсулу повз лінію Кармана – зону на висоті 100 кілометрів над поверхнею Землі.

 

На піку польоту пасажири прожили кілька хвилин невагомості та побачили Землю з космосу крізь ілюмінатори кабіни.

 

На борту туристичної ракети були:

 

співзасновник венчурного фонду Industrious Ventures Мейсон Енджел;

засновник французької крафтової пивоварні Brasserie Mont-Blanc Сільвен Широн;

інженер-програміст і підприємець Кеннет Хесс;

бухгалтерка на пенсії та мандрівниця Керол Шаллер;

авіатор Гопі Тхотакура, який став першим уродженцем Індії, який полетів у космос як турист;

а також Ед Дуайт – капітан Повітряних сил США у відставці, якого у 1961 році тодішній президент Джон Кеннеді обрав першим в історії США темношкірим кандидатом в астронавти.

 

У 1960-х Ед Дуайт закінчив навчання в Школі пілотів аерокосмічних досліджень і отримав рекомендацію Повітряних сил, але не потрапив до Корпусу астронавтів NASA. Натомість він став підприємцем і скульптором.

 

"Я думав, що мені в житті це не знадобиться. Але я помилився. Мені це було дуже потрібно. Це досвід, який змінює життя", – сказав Дуайт про політ.

 

Він опинився на самому краю космосу у віці 90 років, ставши найстарішою людиною, яка досягнула такої висоти, і перевершивши астронавта-рекордсмена Вільяма Шетнера.

 

Запуск ракети відбувся після успішної наукової місії без екіпажу в грудні 2023 року – першого польоту New Shepard після аварії, що сталася у вересні 2022 року.

 

Ракету відправили у космос в рамках туристичної місії NS-25. Загалом це вже сьомий політ Blue Origin у космос з екіпажем.

 

Нагадаємо, раніше американський космічний корабель Peregrine, який мав доставити прапор України на Місяць, не зміг досягти цілі та згорів в атмосфері.

 

Як повідомляла УМ, З космосу у Мексиканську затоку: астронавти NASA повернулися на Землю.