Земельні махінації: міністру Миколі Сольському повідомлено про підозру

10:20, 23.04.2024
Земельні махінації: міністру Миколі Сольському повідомлено про підозру

Ексголову аграрного комітету Верховної Ради - чинного міністра викрито на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн (Фото: Фейсбук НАБУ)

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський підозрюється у заволодіння землею на 291 млн грн і спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. 

 

Підозру йому оголосили детективи НАБУ та прокурори САП .

 

Як інформує УМ, про це 23 квітня офіційно повідомили в НАБУ та САП.

 

"Ексголову аграрного комітету Верховної Ради - чинного міністра викрито на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн", - сказано в повідомлені.

 

Щоправда, офіційно у відомствах не повідомляють про кого йдеться, проте, за інформацією джерела УП, мова про Миколу Сольського – чинного міністра аграрної політики та продовольства.

 

За неофіційними даними Сольський проходить як підозрюваний за епізодами 2017-2018 років, коли здійснював адвокатську діяльність.

 

Повідомляється, що до складу злочинної групи на чолі з Сольським входили службові особи органів Держгеокадастру, а також так звані куратори, які контролювали діяльність цих органів.

 

Учасники схеми сприяли знищенню документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

 

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю.

 

При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

 

Унаслідок оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн.

 

Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ і прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

 

 Наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяли вчиненню злочину.

 

Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

 

Як повідомляла УМ, «Оптовий» розпродаж землі під час війни: фермери проти, Мінагрополітики гне свою лінію.