Громадянин Польщі пропонував спецслужбам рф замах на Президента України - СБУ

14:48, 19.04.2024
Громадянин Польщі  пропонував спецслужбам рф замах на Президента України - СБУ

СБУ та ОГП спільно з правоохоронцями Польщі викрили російського агента, який пропонував спецслужбам рф замах на Президента України.

За результатами тісної взаємодії Служби безпеки, Офісу Генерального прокурора України та органів правопорядку Польщі затримано громадянина Польщі, який співпрацював з воєнною розвідкою рф (більш відомою як гру).

 

Як інформує УМ, проц е повідомили на сайті СБУ.

 

«За даними слідства, задумом фігуранта був збір та передача країні-агресору інформації про безпеку аеропорту Жешув-Ясьонка. Це мало, серед іншого, допомогти російським спецслужбам спланувати можливий замах на Президента України Володимира Зеленського під час його перебування на території Польщі.

 

Співробітники СБУ та українські прокурори поінформували польських колег про можливе вчинення замаху та передали їм ключові докази у цій справі. Це відбувалося у межах надання міжнародно-правової допомоги.

 

Завдяки успішним діям та оперативному обміну інформацією між країнами завербованого агента спецслужб рф вдалося ідентифікувати та затримати на території Польщі», - сказано, зокрема, в повідомлені СБУ.

 

Польська прокуратура висунула йому звинувачення у готовності діяти на користь іноземної спецслужби, що кваліфікується за ст. 130 § 3 Кримінального кодексу Республіки Польща.

 

18 квітня 2024 року за клопотанням польської прокуратури Окружний суд міста Варшави застосував щодо зловмисника запобіжний захід у виді тримання під вартою.

 

«Розслідування проводить Агентство внутрішньої безпеки під наглядом Національної прокуратури Польщі. Слідчі дії тривають.

 

СБУ вдячна партнерам за ефективну співпрацю у протидії російським злочинам в Україні та за її межами», - додали в СБУ.

 

У свою чергу в ГУР також прокоментували спробу замаху на Зеленського: представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов вважає, що черговий замах на життя Президента України свідчить про те, що ворог використовує методи, які знаходяться за рамками ведення в традиційному розумінні війни.

 

Про це 19 квітня він сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини».

 

За словами Юсова, такі спроби організувати замахи відбуваються не вперше.

 

«Це не вперше відбувається. Те, що ворог намагався і цього разу вчинити замах на Верховного головнокомандувача, Президента України Володимира Зеленського, продовжує спроби організації замахів на воєнно-політичне керівництво нашої держави, зокрема, генерала Буданова, означає, що Україна чинить опір. І в тому числі лідери країни і Володимир Зеленський – це серйозна загроза для ворога», - зазначив представник ГУР.

 

Він привітав колег з успішною роботою – затриманням злочинця.

 

«Весь світ має розуміти, з ким нам доводиться мати справу. Це не цивілізований противник, це не цивілізована держава. Це підступні терористи, які можуть використовувати різні найогидніші ниці методи, які знаходяться за рамками ведення в традиційному розумінні війни», - зазначив Юсов.

 

Раніше Зеленський в інтерв’ю для програми Cinque minuti італійського телеканалу Rai1 поінформував, що, за даними спецслужб, на нього вчиняли замах понад 10 разів.

 

Як повідомляла УМ, служба безпеки у взаємодії з Урядом та керівництвом одного зі стратегічних заводів Харкова зірвала спробу рашистів отримати новітні технологічні розробки України у галузі паливно-енергетичного комплексу.