ГУР «приземлило» Ту-22М3 за 300 кілометрів від України

11:23, 19.04.2024
ГУР «приземлило» Ту-22М3 за 300 кілометрів від України

Збитий ГУРівцями російський бомбардувальник Ту-22МЗ (Фото: Володимир Владимиров / Telegram)

ГУР взяло «відповідальність» за збиття на відстані близько 300 кілометрів від українського кордону російського бомбардувальника Ту-22М3, який в ніч на 19 квітня атакував Україну,

 

Як інформує УМ, про це повідомили 19 квітня на  офіційному сайті ГУР МО України.

 

«Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну атаку проти України, був збитий в результаті спецоперації Головного управління розвідки у взаємодії з Повітряними силами», - ідеться у повідомленні.

 

Як поінформували в ГУР, «ворожий літак Ту-22МЗ вдалося збити на відстані близько 300 кілометрів від України тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50».

 

Внаслідок ураження бомбардувальник зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився.

 

В ГУР зазначили, що це перше успішне знищення стратегічного бомбардувальника у повітрі під час бойового вильоту протягом повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

 

У ГУР також підтвердили, що російський дальній бомбардувальник Ту-22М3 був збитий за допомогою зенітного ракетного комплексу С-200.

 

«Так, ця інформація відповідає дійсності», - заявив співрозмовник агентства.

 

У свою чергу командувач Повітряних сил Збройних сил України Микола Олещук підтвердив, що зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з ГУР знищили російський дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3, який є носієм крилатих ракет Х-22.

 

Як повідомляла УМ, на Ставропольщині знищено літак Ту-22М3, який атакував Україну.