Україна вперше виготовить за місяць 10 САУ «Богдана» – Зеленський

15:33, 18.04.2024
Україна вперше виготовить за місяць 10 САУ «Богдана» – Зеленський

У травні планується ще більше наростити випуск так потрібної на фронті САУ "Богдана". (Фото: Вікіпедія)

Цьогоріч у квітні українська оборонна промисловість вперше видасть "на гора" 10 самохідних артилерійських установок  "Богдана".

 

Як інформує УМ, про це 18 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив у звіті про безпекову ситуацію в Україні опублікованому на його сторінці у Фейсбуці.

 

"Частка власного виробництва постійно зростає. Держава укладає з нашими підприємствами серйозні, тривалі контракти, які дають прогнозованість, можливість набирати людей і залучати інвестиції.

 

Вже цього місяця наша промисловість уперше видає 10 "Богдан", у травні й далі – ще більше", - написав, зокрема, Президент України.

 

Нагадаємо, що на початку квітня видання The New York Times з посиланням на власні джерела написало, що український військово-промисловий комплекс виготовляє на місяць вже 8 самохідних артилерійських установок "Богдана".

 

Варто додати, що 2С22 «Богдана» — українська 155-мм самохідна артилерійська установка на колісному шасі, яка стала першою українською САУ, розробленою під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм. У 2022 році гаубиця отримала бойове хрещення у битві за острів Зміїний. В 2023 році офіційно прийнята на озброєння Збройних сил України.

 

Перший прототип побудовано 2018 року на шасі КрАЗ-63221, серійно гаубиця виготовляється з 2023 року в кількох варіантах на шасі МАЗ-6317 та Tatra 815-7. Станом на грудень 2023 року, було виготовлено близько 30 серійних зразків із темпом виробництва до 6 одиниць на місяць.

 

Як повідомляла УМ, Зеленський і Туск обговорили можливості спільного виробництва зброї.