Інавгурація Віктора Ющенка відбулася 20 років тому
За бурхливими новинами з фронтів і міжнародних подій забулася знакова дата. >>
На Хмельницькій АЕС стартував проєкт з будівництва енергоблоків №5, 6 за американською технологією Westinghouse (Фото: сайт “Енергоатома”)
На Поділлі на Хмельницькій АЕС розпочинається підготовка до зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією відомої американської компанії Westinghouse АР1000. Це відбувається паралельно з добудовою третього енергоблоку станції.
Як інформує УМ, про це 15 квітня повідомили на сайті “Енергоатома”.
На будівельному майданчику станції почалися роботи з будівництва градирень – водяних охолоджувачів – майбутніх енергоблоків.
Станції АР1000 є одним з найсучасніших, які отримали сертифікацію на початку двохтисячних років, а їх будівництво почалось у 10-их роках нового століття, зокрема у Китаї та США. ці реактори є першими реакторами, побудованими за схемою III+, що є новим поколінням ядерних реакторів у світі. Цей водно-водяний реактор має чимало поліпшень, зокрема застосування нових пасивних систем безпеки та чимало інноваційних рішень, які впливають на оптимізацію витрат на їх виробництво.
“Після завершення будівництва нових енергоблоків на Хмельницький АЕС потужності станції перевищать навіть потужності окупованої росіянами Запорізької АЕС, яка на сьогодні є найбільшою в Європі. Для відповідного будівництва було розроблено та затверджено техніко-економічне обґрунтування. Наразі триває підготовка законопроєкту для подальшого розгляду Урядом та Верховною Радою України. Технологія AP 1000 ліцензована Комісією з ядерного регулювання США”, – зазначає “Енергоатом”.
Хмельницька АЕС розташована на заході України на кордоні трьох областей: Хмельницької, Рівненської та Тернопільської. Її почали будувати в 1981 році. Зараз вона має два реактори.
Перший почав працювати у 1987 році, другий – у 2004-му. Обидва енергоблоки мають реактори типу ВВЕР-1000, з сумарною потужністю – 2000 МВт. За проєктом станція мала бути чотириблоковою.
Тепер Енергоатом планує побудувати на ХАЕС ще два енергоблоки ВВЕР-1000 і два потужніші енергоблоки AP1000, які зможуть видавати до 1200 МВт. Якщо ці плани будуть реалізовані, загальна потужність Хмельницької АЕС перевищить 6000 МВт.
Як повідомляла УМ, Чорнобиль не навчив: Україна будуватиме 4 реактори АЕС на Поділлі.
За бурхливими новинами з фронтів і міжнародних подій забулася знакова дата. >>
Міністерство закордонних справ України та Головне управління розвідки евакуювали українських моряків, яких єменські хусити звільнили з полону: мова йде про трьох членів екіпажу вантажного судна Galaxy Leader, яке захопили в полон 19 листопада 2023 року. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>
АРМА та Консультативна рада у справах ветеранівпри Президентові України 20 січня підписали Меморандум про співпрацю. Мета документа, підписаного головою АРМА Оленою Думою і головою ради Сергієм Куніциним – підтримка ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та сімей загиблих захисників. >>
Вперше Кабінет міністрів України затвердив перелік із 22 науково-технічних розробок у межах виконання державного замовлення на 2025-2026 роки. >>