ДБР затримало або збирається предʼявити підозру кільком генералам ЗСУ
Затримати або повідомити про підозру кільком високопоставленим офіцерам сьогодні, 20 січня, збирається Державне бюро розслідування. >>
Поліція зламала зовнішні двері мексиканської дипломатичної штаб-квартири в столиці Еквадору. (apnews.com)
Мексика оголосила про розрив дипломатичних відносин з Еквадором після того, як поліція увірвалася до мексиканського посольства в Кіто.
Причина скандального штурму спецпризначенців: у посольстві перебував колишній віце-президент Еквадору Хорхе Глас, який попросив у Мексики політичного притулку після звинувачень у корупції.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє AP в суботу.
Зокрема, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор зробив заяву про розрив дипломатичних стосунків одразу після штурму амбасади.
Зауважимо, що Глас, ймовірно, найбільш розшукувана людина в країні, був засуджений за звинуваченнями у хабарництві та корупції. Еквадорська влада все ще розслідує інші звинувачення проти нього.
Напередодні пізно ввечері поліція зламала зовнішні двері мексиканської дипломатичної штаб-квартири в столиці Еквадору й увійшла до головного внутрішнього двору, щоб забрати Гласа.
"Я дуже хвилююся, тому що вони можуть його вбити. Для цього немає жодних підстав, це абсолютно ненормально", - заявив голова консульського відділу Мексики в Кіто Роберто Кансеко.
Натомість офіційний Кіто заявив: "Еквадор - суверенна держава, і ми не дозволимо жодному злочинцеві залишатися на волі".
Тоді як президент Мексики Обрадор назвав затримання Гласа "авторитарним актом", а також "грубим порушенням міжнародного права й суверенітету Мексики".
Міністр закордонних справ Мексики Алісія Барсена написала в соціальній мережі X, що під час рейду було поранено кількох дипломатів, додавши, що це є порушенням Віденської конвенції про дипломатичні зносини.
За її словами, Мексика передасть справу до Міжнародного суду ООН, "щоб засудити відповідальність Еквадору за порушення міжнародного права". Вона також зазначила, що мексиканські дипломати чекають від уряду Еквадору необхідних гарантій для повернення на батьківщину.
Затримати або повідомити про підозру кільком високопоставленим офіцерам сьогодні, 20 січня, збирається Державне бюро розслідування. >>
Очільником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного призначено бригадного генерала Романа Качура. >>
Австралійський уряд викликав російського посла та погрожує вислати його з країни, якщо підтвердиться інформація про вбивство мешканця Мельбурна Оскара Дженкінса, який воював на боці України та наприкінці року потрапив у полон до російських окупантів. >>
У піхоту масово переводять спеціалістів Повітряних сил ЗСУ, більше того – скорочують також мобільні вогневі групи. >>
На кілька днів до росії вирушила група ультраправих словацьких депутатів на чолі з віцеспікером і лідером "Словацької національної партії" Андреєм Данко: >>
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>