Зіркова Людмила Монастирська двічі співатиме у Києві у квітні

16:43, 03.04.2024
Зіркова Людмила Монастирська двічі співатиме у Києві у квітні

Людмила Монастирська у ролі Аїди. (Фото надане Національною оперою України)

Квітнева афіша Національної опери України буквально розквітає різнобарв’ям вистав та подій. Бо у Києві показуватимуть кращі зразки світової та української оперної та балетної класики. Серед них - дві постановки  за участі неперевершеної Людмили Монастирської: «Аїда» та «Турандот».
 
Юних глядачів (разом з дорослими) чекають опера «Кіт у чоботях» та балет «Пригоди Піноккіо» з музикою українського композитора Юрія Шевченка.  
 
Розпочинається оперний парад другого весняного місяця  з балету «Лілея» Костянтина Данькевича, 4 квітня.  Вистава вважається перлиною національного хореографічного мистецтва з утіленням шевченківських поетичних образів на українській балетній сцені.
 
У головних партіях найромантичніше балетна пара  - Тетяна Льозова (Лілея) та Ярослав Ткачук (Степан). А втіленням зла цього разу буде Ян Ваня (Князь). Диригент – Герман Макаренко.
 
Опера Джузеппе Верді «Аїда», 5 квітня.
 
Твір належить до вершин світової оперної спадщини. Він понад 150 років є однією із найпопулярніших та видовищних опер світу. Створений на честь завершення будівництва Суецького каналу. Єгипетський уряд звернувся до всесвітньо відомого композитора з проханням написати нову оперу на сюжет з життя фараонів. 
 
Створена за чотири місяці грандіозна вистава з перших нот зачарувала глядачів з усього світу. Свого часу твір приніс молодому генію світову славу, а знаменитий хор юдейських рабів Va pensiero став свого часу справжнім символом об’єднання Італії.
 
У титульній партії шанувальники оперного мистецтва зможуть побачити неперевершену Людмилу Монастирську, яка вважається однією з кращих сучасних виконавиць цієї ролі в світі.
 
Також виконавці: Олег Злакоман (Радамес), Алла Позняк (Амнеріс), Тарас Штонда (Амонасро), Сергій Магера (Рамфіс), Володимир Тишков (Фараон). Диригент – Микола Дядюра.
 
Балет «Віденський вальс», 6 квітня. 
 
Звучатиме  музика видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа, які подарували світу неповторні мелодії вальсу, якими вже майже 200 років насолоджується весь світ. 
«Віденський вальс»  у Національній опері України — це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001 році. Навіть через 23 роки вистава залишається однією з найулюбленіших у глядачів.   У головних ролях цього разу глядачі побачать  Катерину Алаєву (Аннель), Наталію Мацак (Карла), Сергія Кривоконя (Франц, композитор).   
 
                                                Пригодницький  «Кіт у чоботях» з музикою Юрія Шевченка.
 
Опера «Кіт у чоботях» Юрія Шевченка, 7 квітня.  
 
Сповнене неочікуваних сюрпризів  яскраве гротескне дійство буде цікавим, які маленьким так і дорослим глядачам. Ви нізащо не здогадаєтесь, хто співатиме Кота, а хто буде Людожером….
 
Починається все з того, що десь на задвірках казкового палацу, вільної від біганини хвилини збираються миші, аби вкотре послухати старого Кота, який вже давно на пенсії, і зовсім їм не страшний. Миші люблять ці котові оповідки про пригоди його юності. Бо Кіт – такий гарний актор! Коли він щось розповідає, то аж ніби молодіє на очах, переміщаючись в часі років на …дцять назад. Цього разу Кіт вирішив їм розказати з чого, власне, все почалося…
 
Постановний склад опери: художній керівник проекту – Анатолій Солов’яненко, режисер-постановник – Оксана Тараненко, диригент-постановник – Алла Кульбаба, художник-постановник – Марія Левитська, хормейстер-постановник – Олександр Тарасенко, балетмейстер-постановник – Віктор Іщук. 
 
Цього разу в головних ролях:  Ірина Петрова (Кіт). Дмитро Іванченко (Хазяїн кота, пізніше Муркіс). Ксенія Бахритдінова-Кравчук (Принцеса), Олександр Киреєв (Король), Володимир Тишков (Людожер). Диригент – Алла Кульбаба.
 
Балет «Жізель» Адольфа Адана, 11 квітня.
 
Вистава була вперше представлена ще у 1841 році і не втрачає популярності донині. 
У ролях: Ілона Кравченко (Жізель), Ян Ваня (Альберт), Олександр Габелко (Ганс), Ірина Борисова (Батільда), Ксенія Іваненко (Берта).  Диригент – Олексій Баклан.
 
Опера «Фауст»,  12 квітня.
 
Лірично- філософський твір. Опера  видатного французького композитора Шарля Гуно  в оригінальній постановці італійського режисера Маріо Корраді.               
 
Головні партії виконають: Дмитро Кузьмін (Фауст), Сергій Ковнір (Мефістофель), Анастасія Поважна (Маргарита). Окрасою вистави є знаменита балетна сцена «Вальпургієва ніч».  
 
                        Балет  з музикою Євгена Станковича  «Вечори на хуторі біля Диканьки».  
 
 
«Вечори на хуторі біля Диканьки», 13 квітня,  балет  з музикою Євгена Станковича  у постановці Віктора Литвинова. Захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками оживає у вигляді балету.                                                                                         
 
В У головних ролях: Ольга Голиця (Оксана), Микита Сухоруков (Вакула), Олена Карандєєва (Солоха), Райса Бетанкоурт (Цариця), Андрій Скляр (Чорт), Микита Кайгородов (Дяк). Диригент – Віктор Олійник. 
 
«Наталка Полтавка» Миколи Лисенка, 14 квітня.  Перлина українського оперного мистецтва сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання.  Музична редакція Мирослава Скорика. Сценічна редакція Анатолія Солов’яненка.  Час вносить свої корегування, тож  у виставу зайшов відомий мем про паляницю…                                                              
У ролях: Наталія Николаїшин (Наталка Полтавка), Анжеліна Швачка (Терпелиха, її мати), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Руслан Танський (Возний, жених Наталчин), Богдан Тарас (Виборний), Олександр Бойко (Микола, далекий родич Терпилишин).  Диригент – Богдан Пліш.                                                                                                                                          
 
«Баядерка», 18 квітня.
 
 Балет Людвіга Мінкуса займає особливе місце в історії українського хореографічного мистецтва, бо саме ним 2 жовтня 1926 року започаткував свою історію київська балетна трупа.
 
В основі сюжету — східна романтична легенда про трагічне кохання баядерки та хороброго воїна.
У головних ролях: Ольга Голиця (Нікія), Микита Сухоруков (Солор), Еліна Бідна (Гамзаті). 
 
Опера «Турандот»,  19 квітня.
 
Вона стала лебединою піснею видатного італійського композитора Дж. Пуччіні.                                                                                                                   
У титульній партії зірка світової оперної сцени Людмила Монастирська. Довгий час виконавиця  співала цю партію лише на рідній сцені Національної опери України, відмовляючи усім навіть найпрестижнішим закордонним театрам. 
 
Лише навесні 2022 року Людмила Монастирська дала згоду на виконання партії Турандот в Метрополітен-опера замість пропутінської російської виконавиці  Анни Нетребко.  Тоді в фіналі свого тріумфального виступу Людмила Монастирська вийшла у жовто-блакитному прапорі під овації залу. 
 
У головних ролях показу також  заявлені: Олег Злакоман (Калаф), Лілія Гревцова (Лю), Сергій Магера (Тимур). Диригент – Микола Дядюра.
 
Балет «Пригоди Піноккіо»,  20 квітня. 
 
У постановці Віктора Литвинова на музику Юрія Шевченка за мотивами казки Карло Коллоді. Неймовірні пригоди веселого пустуна та його друзів у майстерному виконанні провідних солістів балетної трупи театру не залишать байдужими ні маленьких, ні дорослих глядачів.  
 
«Це «жива» вистава, яка буде постійно трансформуватись, в залежності від часу, складу артистів, чи навіть від глядача. І головне, що вона добра і магічна – розповідає балетмейстер-постановник Віктор Литвинов. – У фіналі від прояву людської доброти та любові під звуки чарівної музики всі наші ляльки оживають і перетворюються на звичайних веселих, пустотливих дітей». 
 
Диригент-постановник – Герман Макаренко, художник-постановник, художник костюмів – Наталія Кучеря.
 
Також у квітневій афіші:
 
Опера Дж.Верді «Набукко», 21 квітня.
 
Режисер-постановник Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, художник-постановник Марія Левитська, хормейстер-постановник Богдан Пліш).
 
Балет Михайла Скорульського «Лісова пісня», 25 квітня.
Лірико-драматична історія кохання за мотивами твору Лесі Українки. 
 
Дві одноактні вистави: комічна опера «Служниця-пані» Дж.Б.Перголезі  та балет «Болеро» М.Равеля , 26 квітня.
 
«Весілля Фігаро», 27 квітня. 
Комічний балет на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який впродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом у київських глядачів.
 
«Богема», 28 квітня.
Одна з найпопулярніших опер у світі Дж.Пуччіні в постановці італійського режисера Італо Нунціата.  
 
Важливо! 
У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.
Детальну інформацію щодо складу виконавців (можливі зміни) та продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру.
Квитки на вистави (459 місць) надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави), придбати їх можна виключно онлайн.
 
Тетяна РУДЕНКО