«Перемир’я» від росіян: окупанти атакували FPV-дронами беззбройних бійців
Росіяни вбили FPV-дронами у Часовому Яру трьох поранених своїх же військових, які були захоплені в полон Силами оборони й перевдягнені в нейтральну форму одягу. >>
Син начальника охорони Віктора Януковича - виявився колаборантом-катюгою. (Фото: сайт Нацполіції)
28-річний працівник російського фсб організував незаконне затримання українців, проведення обшуків їх особистого майна та допитів із застосуванням фізичного насильства та імітацією розстрілу.
Як інформує УМ, про це 2 квітня повідомили на сайті Нацполіції України.
Незаконно затриманих звозили до фільтраційного табору на території ізолятору тимчасового тримання № 2 Кам’янсько-Дніпровського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області. За попередніми оцінками, там утримувалось до сотні людей. Ті, хто зумів врятуватись, наразі надають українським поліцейським покази та розповідають про свій страшний досвід світовій пресі.
«Він організував усі тортури», — розповідає 51-річна мешканка Запоріжжя, якій пощастило вибратися з фільтраційного табору, в інтервʼю одному з найвідоміших видань Франції «El Figaro» — «За його наказом мене били і душили. Він імітував мою страту і розповідав, що прийдуть дві дивізії чеченців і мене зґвалтують…». У перервах між тортурами окупант змушував жінку зізнаватися перед камерами російських ЗМІ, що вона допомагала українській армії. Ця інформація ширилась серед місцевих колаборантів, які вбили собак потерпілої та загрожували її життю та здоровʼю.
Слідчі Нацполіції вже встановили 67 аналогічних місць несвободи для українців, 42 з яких знаходяться на території рф. Всі фільтраційні дії в них проводяться за методикою, розробленою фсб рф. Вона спрямована на виокремлення патріотично налаштованих українців та їх подальший моральний злам.
Куратору Кам’янсько-Дніпровського фільтраційного табору від російського фсб в січні 2024 року за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора було оголошено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального Кодексу України), що передбачає до пʼятнадцяти років позбавлення волі.
Наразі слідчі Нацполіції передали матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом стосовно фігуранта до суду міста Запоріжжя.
Досудове розслідування по іншим учасникам злочинів в будівлі Кам’янсько-Дніпровського відділення поліції триває.
Наразі українські поліцейські продовжують збирати повну базу доказів для переслідування рф за злочини геноциду українців на національному та міжнародному рівнях.
Як повідомляла УМ, українські правоохоронці ліквідували організовану групу злочинців, які на замовлення спалювали житло громадян в різних регіонах країни.
Росіяни вбили FPV-дронами у Часовому Яру трьох поранених своїх же військових, які були захоплені в полон Силами оборони й перевдягнені в нейтральну форму одягу. >>
На Харківщині.росіяни розстріляли чотирьох українських військовополонених. >>
Напередодні Великодня, 11 квітня, Україна та росія провели обмін полоненими, під час якого вдалося повернути 175 військових та 7 цивільних. >>
Попри обіцянки рф щодо припинення вогню, українська армія готова до будь-якого розвитку подій на фронті, і реагуватиме дзеркально, запевнив Президент Володимир Зеленський. >>
Департамент контррозвідки СБУ спільно із управлінням Служби безпеки в Одеській області зірвав спробу рашистів здійснити замовне вбивство високопосадовця Сил оборони України. >>
Схему привласнення земель природно-заповідного фонду Києва на понад 595 млн грн, до якої причетний колишній народний депутат Андрій Деркач, який підозрюється у держзраді та переховується в рф, викрито правоохоронцями. >>