Поблизу Києва знайдено тіло підозрюваної в замаху на Єрмолаєва в Монако, фото
6 липня під Києвом знайшли тіло Анастасії Березовської, яку підозрювали у замаху на вбивство підсанкційного бізнесмена Вадима Єрмолаєва. >>
Поліцейські ліквідували організовану злочинну групу, яка на замовлення спалювала житло громадян по всій країні (фото: сайт Нацполіції)
Українські правоохоронці ліквідували організовану групу злочинців, які на замовлення спалювали житло громадян в різних регіонах країни.
Як інформує УМ, про це 20 грудня повідомили в Нацполіція та Офіс генерального прокурора.
"Таку "послугу" можна було замовити в телеграм-каналі — коштувало це від 500 до 3000 доларів. Палії розробляли план вчинення злочину: проводили розвідку місцевості, закуповували паливно-мастильні матеріали та робили з них "коктейлі Молотова". Наступні десять років вони можуть провести за ґратами", - сказано, зокрема, в повідомлені Нацполіції.
За даними слідства, організатори цієї злочинної групи – 20-річний та 26-річний мешканці Київської та Чернігівської областей. Для виконання "брудної" роботи вони залучили девʼятьох мешканців Київщини та Житомирщини віком від 17 до 34 років, самі ж приймали замовлення на підпали та розподіляли між членами ОЗГ гроші, отримані за скоєння злочинів.

Фігуранти організовували виїзд на місце події у будь-яку точку країни та закидали будинки й квартири пляшками із запалювальною сумішшю, фільмуючи підпал чужого майна на камеру. Відео надсилали замовникам в якості підтвердження виконання. За послугу просили від 500 до 3000 доларів.
Таким чином зловмисники встигли пошкодити чотири квартири та пʼять будинків у Чернігівській, Полтавській, Львівській, Житомирській, Вінницькій та Київській областях.
Повідомляється, що слідчі Нацполіції провели 24 обшуки за місцями проживання учасників групи та зібрали докази причетності до серійних підпалів всіх одинадцятьох учасників злочинної групи. В тому числі — вилучили боєприпаси, понад 10 тисяч доларів у різній валюті, мобільні телефони, на які приймались замовлення та фільмувались злочини і банківські картки, на які перераховувались кошти за скоєне.

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора всім учасникам злочинної групи, включаючи організаторів, повідомлено про підозру за умисне знищення або пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу організованою групою.
Наразі підозрюваним вручено клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді цілодобових домашніх арештів.

Як повідомляла УМ, поліція Одеської області затримала підозрюваного у вбивстві військовослужбовця ЗСУ.
6 липня під Києвом знайшли тіло Анастасії Березовської, яку підозрювали у замаху на вбивство підсанкційного бізнесмена Вадима Єрмолаєва. >>
Українські дрони в ніч на 6 липня атакували Ярославль і Ленінградську область РФ, зокрема один із найбільших російських НПЗ і нафтоекспортні порти на Балтиці. >>
Росія в ніч на 6 липня завдала масованого комбінованого удару по Україні із застосуванням ударних БпЛА, ракет повітряного, наземного та морського базування різних типів. >>
Рішення розмістити на своїй території не лише підготовчі етапи, а й повноцінну операційну фазу Спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України – ухвалив Уряд Нідерландів >>
Про атаку на порт «Висоцьк» у Ленінградській області заявили в росії. OSINT-проєкти також писали про ураження нафтового термінала у Санкт-Петербурзі в ніч проти 4 липня. >>
СБУ та Офіс генпрокурора порушили справу проти керівника Генштабу РФ, першого заступника міністра оборони Валерія Герасимова через російський масований удар по Києву та області, який стався в ніч проти 2 липня. >>