Україна та Німеччина розпочинають обмін даними з поля бою
У рамках угоди, яку міністр оборони Михайло Федоров підписав з німецьким колегою Борисом Пісторіусом 14 квітня, Україна та Німеччина обмінюватимуться даними та напрацюваннями з поля бою. >>
Фермери перекрили кордон у Свєцьку, що призвело до значних труднощів (Протест фермерів на польсько-німецькому кордоні; фото з неділі, 17 березня).). (Фото: Lech Muszyński /PAP)
Дві важливі траси на шляху з Польщі до Німеччини блокують польські фермери, у зв’язку з чим водії прямують в об’їзд і на цих шляхах рух серйозно ускладнений.
Як інформує УМ, про це повідомило видання RMF24.
Так, заблокована траса A2 в районі населеного пункту Свецко в Любуському воєводстві на шляху до Берліна. Там фермери стоять ще з середини дня неділі, рух повністю перекритий.
Водіїв в районі містечка Йорданово спрямовують в об’їзд північніше через дорогу S3. Окремі мандрівники, які спілкувалися з журналістами рано вранці, повідомили, що на об’їзному шляху через Ольшину утворилися затори довжиною близько 5 км.
Заблокували також трасу 32 в районі селища Губінек, там протестувальники пропускають лише машини прикордонників, швидкої та поліції.
Гасла протесту ті ж, що й під час попередніх акцій по всій території Польщі та на кордоні з Україною: фермери хочуть змін до вимог, які накладають на них згідно з новим екологічним законодавством ЄС, та регулювання напливу на європейський ринок "продукції з України та інших країн за межами ЄС".
Учасники раніше анонсували, що блокада на кордоні з Німеччиною триватиме 4 дні.
Нагадаємо, що з п'ятниці 15 березня польські фермери заблокували пункт пропуску Хижне на польсько-словацькому кордоні, заявивши, що планують стояти там до кінця березня. Фермери оголосили, що пропускатимуть одну вантажівку на годину, а автобусів та легковиків протест не стосується.
Як повідомляла УМ, пункт пропуску «Угринів» в напрямку Польщі заблоковано протестувальниками.
У рамках угоди, яку міністр оборони Михайло Федоров підписав з німецьким колегою Борисом Пісторіусом 14 квітня, Україна та Німеччина обмінюватимуться даними та напрацюваннями з поля бою. >>
У Берліні 14 квітня відбулися міжурядові консультації та переговори між канцлером ФРН Фрідріхом Мерцем і Президентом України Володимиром Зеленським. >>
Російська Федерація визнала, що громадянин Польщі Кшиштоф Галос, який не повернувся додому після поїздки в Україну, помер у слідчому ізоляторі в Таганрозі після затримання за "протидію" війні. >>
Після 2022-го в рф створили секретний підрозділ для вбивств і викрадень за кордоном. >>
На полях Мюнхенської конференції з безпеки Президент Володимир Зеленський провів прескоференцію - темами стали хід переговорів, гарантії безпеки від західних партнерів та обміни полоненими. >>
У Берліні під час переговорів американці вперше однозначно заявили про реальні безпекові гарантії для України, що передбачають військову участь США у відповідь на відновлення російської агресії. >>