ШІ допоможе розмінувати територію України: підписана угода з американською компанією

14:06, 03.03.2024
ШІ допоможе розмінувати територію України: підписана угода з американською компанією

Підписання документа відбулося в Лондоні у межах робочого візиту до Великобританії української делегації на чолі з Першим віцепрем’єр-міністром України — Міністром економіки Юлією Свириденко. (Фото: сайт Мінекономіки)

Угоду про партнерство з американською компанією Palantir Technologies, яка використовуватиме штучний інтелект для допомоги в розмінуванні України підписало Міністерство економіки.

 

Як інформує УМ, про це 3 березня повідомила пресслужба міністерства.

 

«Гуманітарне розмінування — нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України», — зазначила міністр Юлія Свириденко під час підписання документа в Лондоні.

 

Угода містить конкретні положення:

 

оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;

розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;

використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) у протимінній діяльності.

 

Завдяки можливостям Palantir AIP, платформа аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів розмінування. Наприклад, зможе порадити, як найбільш ефективно очистити конкретну ділянку території — за допомогою нових методів розмінування, таких як дрони, чи традиційними методами.

 

Партнерство має допомогти швидше і дешевше розмінувати країну.

 

Компанія Palantir Technologies спеціалізується на створенні платформ для аналізу великих масивів даних. Основні її клієнти — інвестбанки, хедж-фонди і спецслужби, в тому числі Центральне розвідувальне управління США. Компанія була заснована у 2003 році групою інвесторів на чолі з Пітером Тілем. Він відомий як перший інвестор Facebook та співзасновник PayPal.

 

Як повідомляла УМ, Машина для розмінування: в Україні представлена вже третя вітчизняна модель.