З-під Авдіївки ЗСУ відвели в чисте поле, росіяни захопили максимально вигідні позиції- Бутусов

10:30, 29.02.2024
З-під Авдіївки ЗСУ відвели в чисте поле, росіяни захопили максимально вигідні позиції- Бутусов

Авдіївський коксохім. (Фото з відкритих джерел)

Біля Авдіївки за всі роки війни так і не були побудовані позиції, на які можна було б відвести захисників міста. Відповідальність за це несе вище керівництво країни.

 

Як інформує УМ, про це заявив 29 лютого в ефірі Радіо НВ головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

 

На його думку, оборона Авдіївки могла би бути більш успішною, якби там були побудовані більш серйозні лінії оборони.

 

"Люди відведені - те, що я бачив на власні очі - просто у відкрите поле. Як ніби і не було ніяких наших 10 років в Авдіївці. Як ніби ніяких не було штурмів. Це вже третій штурм Авдіївки, коли ворог нас захопив. Він ішов з 10 жовтня 2023 року. На жаль, за весь цей час, за всі ці роки, штурми ніяких тилових позицій за Авдіївкою побудовано не було. Ніяких інженерних робіт не проведено. Мінування наші воїни роблять самі. Міни внакид ставляться самими підрозділами вже під час боїв. Нори, окопи - все це копається вже під час боїв, під вогнем противника", - розповів Бутусов.

 

На думку головреда, де-юре відповідальність за це несе керівництво ОТУ - оперативно-тактичного угрупування. Але де-факто воно не мало для цього ресурсів.

 

"Для того, щоб будувати оборонні споруди, треба виділяти техніку, треба виділяти інженерні підрозділи або будівельні організації мобілізовані, які діють за наказом. Виділяти треба ресурсу: міни інженерні, бетон, деревину. Все це хтось має робити. Так от, чи було це в ОТУ? Нажаль, це ОТУ не передавалося", - пояснив журналіст.

 

Крім того, за словами Бутусова, ОТУ не виділили і людських ресурсів - піхоти, яка могла б заселетися в ці окопи, освоїтися там та чекати на підхід противника.

 

Він вважає, що рішення про підготовку ліній оборони біля Авдіївки мали приймати на стратегічному рівні.

 

"Це мало вирішуватися на рівні Ставки і Верховного головнокомандувача. Тому що у нас у ОСУВ і ОТУ стратегічних резервів готових під час таких активних боїв нема. Це хтось мав запланувати", - сказав Бутусов.

 

Крім того жрналіст констатував, що захопивши біля Авдіївки найбільшу гряду висот у районі, ворог зараз має найкращу позицію для оборони та подальшого просування.

 

"Авдіївка - це найбільша гряда висот в тому районі. Це найкраща позиція для оборони. Велика кількість капітальних будівель, зокрема, Авдіївський коксохімічний завод. Тому, звичайно, зараз максимально вигідну позицію захопив противник", - пояснив він.

 

Бутусов наголосив, що основним фактором бойових дій, який диктує тактику на полі бою, зараз є дрони. Відповідно, наявність висот для запуску дронів та якісних захисних споруд для операторів дають вирішальну перевагу на полі бою.

 

За словами журналіста, розташовані поруч із Авдіївкою села Степове, Бердичі, Ласточкіне, за які зараз ідуть бої, знаходяться в низинах. Обороняти їх - дуже складно з тактичної точки зору, тож ситуація складається невигідним для оборонців України чином.

 

"Питання того, що вони будуть далі просуватися - це очевидно", - підсумував головред.

 

Як повідомляла УМ, Вихід з пекла: підсумки авдіївської операції.