Фронтова хроніка: ЗСУ збили СУ-34, вибили росіян із Орлівки та вгатили по їх скупченню в Оленівці

09:56, 29.02.2024
Фронтова хроніка: ЗСУ збили СУ-34, вибили росіян із Орлівки та вгатили по їх скупченню в Оленівці

Повітряні сили збили Су-34, це вже 11-й знищений російський літак у лютому. (Фото: Вікіпедія)

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський, коментуючи своє перебування в районі бойових дій у Донецькій області, повідомив про врахування прорахунків в оцінці обстановки, а також похвалив бійців за вибиття ворога з околиць Орлівки.

 

Як інформує УМ, про це 29 лютого повідомив Facebook-сторінці головнокомандувач ЗСУ.

 

Сирський зазначив, що ситуація в районі проведення операції Сил оборони України залишається складною. Ворог продовжує активні наступальні дії на багатьох напрямках лінії фронту.

 

Він констатував, що ссобливо напружена ситуація склалася на Авдіївському та Запорізькому напрямках, де російські штурмові підрозділи намагаються прорвати оборону українських військ і захопити населені пункти Тоненьке, Орлівка, Семенівка, Бердичі, Красногорівка у Донецькій області.

 

Також тривають жорсткі бої в районах Вербове та Роботине в Запорізькій області, над якими ворог намагається повернути контроль.

 

Сирський зазначив, що свою роботу в районі бойових дій він розпочав з оперативно-тактичного угрупування (ОТУ) Донецьк – у частинах, які тримають оборону на Авдіївському напрямку.

 

"Успіх будь-якого бою залежить від якості планування і того, наскільки успішно замисел командира реалізовується його підлеглими. Це визначається насамперед досвідом й майстерністю командувача та командирів, вмінням правильно оцінити обстановку і прийняти адекватні та своєчасні рішення.

 

На рівні командирів батальйонів, рот і взводів головне забезпечити практичну реалізацію цих рішень, утримати позиції та знищити противника вогнем всіх засобів.

 

Під час роботи в окремих командирів були виявлені певні прорахунки у володінні обстановкою та оцінці противника, що безпосередньо вплинуло на стійкість оборони на окремих напрямках.

 

Мною було вжито всіх заходів для виправлення ситуації на місці, з виділенням додаткового ресурсу боєприпасів та матеріальних засобів, а також необхідних резервів", - сказано в повідомлені.

 

Сирський також відзначив мужність, стійкість і героїзм військовослужбовців 3 штурмової та 25 окремої повітряно-десантної бригад.

 

"Вони сміливими та рішучими діями вибили противника, який прорвався на околицю Орлівки", – повідомив головнокомандувач.

 

Також 29 лютого Повітряні сили ЗСУ знищили російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на Східному напрямку.

 

Про це повідомив командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук у Telegram

 

"Сьогодні 29 лютого – дата, що випадає раз на чотири роки, але уже звичний для росіян день із втратою чергового літака. Мінус Су-34 на Східному напрямку!", - написав Олещук.

 

Це вже третій збитий російський літак за останні 3 дні і одинадцятий за останній місяць.

 

Більше того, ще Збройні Сили України завдали ракетного удару з РСЗВ по скупченню російських військ у селищі Оленівка Донецької області, знищивши і поранивши кілька десятків загарбників.

 

Про це повідомив Генштаб ЗСУ у Facebook.

 

"За попередніми даними втрати ворога внаслідок удару: 19 мертвих російських окупантів, зокрема заступник командира російського військового підрозділу, та 12 поранених загарбників, зокрема командир цього підрозділу", - сказано в повідомлені Генштабу.

 

Як повідомляла УМ, ЗСУ збили російський Су-34 та вгатили по полігону армії рф  під час шикування.