Винна агресія: у рф брак лікарів через війну в Україні

15:08, 11.02.2024
Винна агресія: у рф брак лікарів через війну в Україні

У росії великий брак лікарів через війну в Україні.

Вплив розв’язаної кремлем війни проти України на медичний сектор росії проаналізувала розвідка Великої Британії.

 

Як інформує УМ, про це сказано  11 лютого в огляді британського Міноборони у соцмережі Х.

 

Згідно з даними відомства, через війну проти України Росія стикається з браком лікарів та медичних працівників.

 

У розвідці зазначили, що після мобілізації в РФ у вересні 2022 року медичних працівників попередили не залишати країну, однак до 2% російських лікарів і медичних працівників виїхали з країни, щоб уникнути призову.

 

Крім того, до 3000 російських медичних працівників, ймовірно, були мобілізовані для надання медичної допомоги під час бойових дій.

 

Розвідка посилається на дані російського МОЗ, згідно з якими медичному сектору РФ не вистачає близько 26500 лікарів і 58200 середнього медичного персоналу. У 22 регіонах спостерігається значний дефіцит лікарів, а ще в семи регіонах він оцінюється як гострий.

 

Інша оцінка від січня 2024 року свідчить про те, що за попередні 15 місяців кількість лікарів скоротилася на 7500 – багато хто бачить причину цьому у довгому робочому дні і низькій зарплаті. Комітет Держдуми з регіональної політики та місцевого самоврядування зазначив у своєму звіті про бюджет на 2024 рік, що особливо бідні регіони Росії матимуть проблеми з фінансуванням зарплат медиків.

 

"Важкий ресурсний і фінансовий тягар підтримки війни Росії в Україні негативно впливає на низку цивільних секторів, які обслуговують російське населення. Немає жодних ознак того, що тенденція до скорочення кількості медичних працівників у Росії зміниться у 2024 році", – додали у розвідці.

 

Як повідомляла УМ, в окупантів склався справжній колапс на полі бою з медичним персоналом.