Законопроєкт про кордон із допомогою Україні є «мертвим» - спікер Палати представників Джонсон

00:26, 27.01.2024
Законопроєкт про кордон із допомогою Україні є «мертвим» - спікер Палати представників Джонсон

Майк Джонсон (праворуч) під час нещодавньої зустрічі із Зеленським у Вашингтоні. (Фото Офісу президента)

Спікер Палати представників США Майк Джонсон вважає, що законопроєкт Сенату щодо кордону, який включає допомогу Україні у розмірі $60 млрд, не має шансів отримати схвалення в Палаті представників, якщо повідомлення про його умови відповідають дійсності.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє видання The Hill в ніч на суботу.

 

"Я хотів би надати коротку інформацію щодо додаткового пакету та кордону, оскільки Сенат, схоже, не може досягти жодної згоди. Якщо чутки про зміст законопроєкту правдиві, то він все одно буде мертвим після надходження до Палати представників", – зазначив Джонсон у листі до своїх колег.

 

Зауважимо, що цей лист з'явився після окремих сигналів від помічників керівництва Палати представників, а також республіканців у Палаті представників та Сенаті про те, що додатковий пакет, який зокрема передбачає допомогу Україні, не має майбутнього в Палаті представників, навіть якщо його схвалить Сенат.

 

Повідомлення Джонсона про те, що цей законопроєкт "мертвий" також повторив керівникам штабів республіканців у четвер лідер республіканської більшості в Палаті представників Стів Скаліз.

 

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повторив свою впевненість у тому, що Конгрес США схвалить додаткове фінансування для України попри розбіжності представників двох партій у питанні міграції.

 

Перед цим в США заявили про необхідність якомога швидше ухвалити рішення про допомогу Україні, оскільки наступні кілька місяців будуть критичними.

 

Нагадаємо, у проєкті передбачено понад 60 млрд доларів на підтримку України, 14 млрд доларів для Ізраїлю і така ж сума – на заходи протидії нелегальній міграції на південному кордоні.

 

Як повідомляла "УМ", допомогу в розмірі майже $12 млрд США мають намір виділити Україні: кошти спрямують на підтримку економіки країни.