«Єдині новини» в занепаді: телемарафон працює над зміною формату

17:08, 02.01.2024
«Єдині новини» в занепаді: телемарафон працює над зміною формату

телемарафон "Єдині новини" був запущений на початку повномасштабної війни в Україні.

У зв’язку із змінами у суспільстві та економіці українські телеканали розглядають можливість зміни формату телемарафону "Єдині новини".

 

Як інформує УМ, про це Міністр культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв розповів у інтервʼю для "Українського радіо".

 

Як він зазначив, телемарафон "Єдині новини" був запущений на початку повномасштабної війни в Україні та виявився дієвим інструментом для подання оперативної інформації громадянам. Відсутність рекламних надходжень та необхідність швидкого поширення важливої інформації змусили телеканали спільно працювати над проєктом. Кожен з учасників телемарафону взяв на себе певні функції, створюючи єдиний продукт.

 

Однак, на думку Карандєєва, зміни в житті країни призвели до перегляду формату та цілей телемарафону. Зараз, коли економіка відновлюється, з'являються рекламодавці, а медійна ситуація вдосконалюється, телеканали розглядають можливість змінити формат "Єдиних новин".

 

Міністр наголосив, що для телеканалів важливо вносити нові форми та формати, щоб відповідати змінам у суспільстві та задовольняти вимоги глядачів.

 

Він висловив переконання, що пропозиції зі зміни формату "Єдиних новин" будуть вивчені найближчим часом, можливо, з консолідованим рішенням ключових телерадіоорганізацій.

 

Нагадаємо, що згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 4-10 грудня 2023 року, телемарафону довіряють менше половини українців, а саме - 43%.

 

У КМІС зазначили, що водночас до 38% зросла частка тих, хто не довіряє телемарафону (решта 19% мають невизначене ставлення). Утім, станом на зараз баланс довіри-недовіри лишається позитивним (тобто більше тих, хто йому довіряє, ніж не довіряє).

 

Як повідомляла УМ, «Єдині новини»: менше половини українців довіряють Телемарафону.