Дві нові газові свердловини запустили в Україні - Нафтогаз

11:28, 19.12.2023
Дві нові газові свердловини запустили в Україні - Нафтогаз

Укргазвидобування ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини. (Фото: Нафтогаз)

Одразу дві високодебітні свердловини на одному родовищі сумарним добовим дебетом понад 200 тис. кубометрів газу запустило АТ «Укргазвидобування».

 

Як інформує УМ, про це на сайті повідомила Група Нафтогаз.

 

«Укргазвидобування ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини. Обидві пробурені на одному родовищі: на одній з них пробурено бічний стовбур, друга – введена в експлуатацію після буріння», - йдеться у повідомленні.

 

Так, перша свердловина була пробурена ще у 1975 році, але з часом перейшла до бездіючого фонду через технічні ускладнення. Щоб відновити роботу свердловини, фахівці Укргазвидобування вирішили пробурити бічний стовбур та провести кілька стадій гідророзриву пласта. Це забезпечило додаткових понад 100 тис. кубометрів «блакитного палива» для країни.

 

Друга оціночно-експлуатаційна свердловина також дає понад 100 тис. кубометрів газу. Такий результат Укргазвидобування отримало завдяки вдалому вибору місця буріння, а також проведенню чотирьох стадій гідророзриву пласта.

 

Зазначається, що на даному родовищі 2021 року втілюється план його активного розбурювання. За останні півтора року вже облаштовано 15 нових експлуатаційних свердловин, наразі буряться та випробовуються ще кілька. Цьогоріч родовище вперше за понад 10 років повернеться до річного видобутку понад 1 млрд кубометрів.

 

Як повідомляла УМ, Транзиту газу не буде: Нафтогаз не продовжить угоду з Газпромом.