Парламент Болгарії подолав вето президента на партію БТР для ЗСУ

19:58, 08.12.2023
Парламент Болгарії подолав вето президента на партію БТР для ЗСУ

Пропозицію подолати вето президента було прийнято 161 голосом "за" (Фото з відкритих джерел)

Національні збори Болгарії, під час засідання 8 грудня, подолали вето президента Румена Радева, пов'язане із угодою між Міністерством внутрішніх справ Болгарії та Міністерством оборони України щодо постачання старих бронетранспортерів (БТР) до України.

 

Ця угода була ратифікована парламентом минулого місяця. Але президент скористався правом вето щодо неї. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє The Sofia Globe.

 

За пропозицію подолати вето проголосував 161 депутат, тоді як 55 обранців проголосували "проти".

 

Конституція Болгарії надає главі держави обмежене право вето, дозволяючи президенту повертати закони до Національних зборів для подальшого обговорення. У свою чергу парламент може скасувати вето президента простою більшістю голосів або прийняти вето та переглянути ветовані положення.

 

З моменту вступу на посаду в січні 2017 року Радєв вільно використовував владу, зауважує видання, і це було його 34-е вето. Національна асамблея скасовувала вето в майже усіх випадках - окрім п’яти.

 

Раніше прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков висловив впевненість, що більшість у парламенті відхилить вето, накладене президентом країни Руменом Радєвим на угоду про постачання Україні 100 одиниць бронетехніки.

 

Народні збори Болгарії на черговому засіданні в середу, 22 листопада, ратифікували угоду між Міністерством внутрішніх справ Болгарії та Міністерством оборони України про надання Україні бронетехніки та відповідного озброєння і запасних частин.

 

Як повідомляла УМ, Президент Болгарії Румен Радев наклав вето на рішення парламенту безкоштовно надати Україні 100 списаних бронетранспортерів, що належали болгарському Міністерству внутрішніх справ.