Невтішний рекорд: історичного мінімуму сягнула «західна» допомога Україні

13:24, 07.12.2023
Невтішний рекорд: історичного мінімуму сягнула «західна» допомога Україні

Допомога Україні сягнула історичного мінімуму з січня 2022 року.

Обсяг нової обіцяної допомоги для України з боку країн Заходу в серпні-жовтні 2023 року сягнув найнижчого рівня з січня 2022 року − він скоротився майже на 90% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

 

Як інформує УМ, про це стало відомо з результатів дослідження, проведеного Кільським інститутом світової економіки.

 

Повідомляється, що в період з серпня по жовтень 2023 року загальна вартість нових пакетів допомоги склала 2,11 млрд євро − це є найнижчим показником з січня 2022 року.

 

Активними донорами є Німеччина, Фінляндія, Ірландія, Хорватія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Швеція і Швейцарія, а також Канада і Велика Британія.

 

США залишаються найбільшим донором військової допомоги із загальним обсягом 44 млрд євро. Однак, повідомляється, що Німеччина швидко наздоганяє їх з військовими зобов'язаннями на загальну суму понад 17 мільярдів євро.

 

Також в дослідженні йдеться, що країни ЄС продовжують наздоганяти США за обсягом обіцяної військової допомоги і вже випереджають їх за цим показником.

 

Із загальних 25 мільярдів євро, обіцяних на важке озброєння (січень 2022 – жовтень 2023 року), 43% припадає на США і 47% – на всі країни і інституції ЄС разом узяті.

 

Нагадаємо, що напередодні законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування в Сенаті США.

 

Для винесення законопроєкту на голосування він мав отримати хоча б 60 голосів зі 100. "За" проголосувало лише 49 сенаторів.

 

Перед цим міністр оборони Борис Пісторіус Німеччини вкотре відкинув звинувачення щодо недостатньої допомоги Україні, яка воює проти рф.

 

Як повідомляла УМ, Удар в спину: в Сенаті США республіканці заблокували допомогу Україні та Ізраїлю.