Копієчка для прокурора: про «Держбюджет виживання»
«Якщо в країні бродять грошові знаки, то мають бути люди, в котрих їх дуже багато», — так казав відомий персонаж, авантюрист Остап Бендер із «Золотого теляти» Ільфа та Петрова. >>
Військове керівництво бажає поширити мобілізацію на додаткових 140 тисяч потенційних призовників. (facebook.com/GeneralStaff.ua)
Президент Володимир Зеленський досі так і не підписав ухвалений Радою закон про зменшення граничного віку призову з 27 до 25 років, хоча терміни для вето вже давно минули.
При цьому, глава держави нібито чекає на чіткіший план від військового керівництва.
Як інформує Україна молода, про це йдеться в матеріалі Bloomberg.
"План призову більшої кількості чоловіків до армії лежить на столі президента Володимира Зеленського з червня. Лідер воєнного часу досі не піддавався тиску з боку військових і не підписав його. Натомість минулого тижня Зеленський звернувся до свого уряду та вищого керівництва з проханням розробити більш комплексний пакет, який би краще відповідав потребам виснаженої війною нації, яка готується до бойових дій взимку.
Він знову відклав схвалений українським парламентом проєкт зниження призовного віку під час війни для чоловіків, які не мають військового досвіду, з 27 до 25 років", - пише видання.
На сайті парламенту зазначається, що законопроєкт направили на підпис президенту ще 5 червня 2023 року!
"Небажання Зеленського підписувати закон (в порушення законодавчої процедури – Ред.) пов'язане з його наміром побачити чіткий план того, чого його військові прагнуть досягти за допомогою призову, як будуть розподілені новобранці і як розробити ротацію для тих, хто перебував на полі бою 21 місяць, кажуть люди, знайомі з питанням", - додали автори матеріалу.
За даними Bloomberg, така затримка непокоїть військових, оскільки цей закон дасть офіцерам, які займаються призовною кампанією, доступ до додаткових 140 тисяч потенційних призовників.
Агентство наводить заяву головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного в статті для The Economist, де він заявив, що нинішні правила призову містять прогалини, які дозволяють українцям "ухилятися від своїх обов'язків".
Зазначається, що військове керівництво України отримало підтримку від союзників щодо розширення призову. Так, ексміністр оборони Великої Британії Бен Воллес закликав Київ залучати більше молодих людей до призову, щоб перемогти у війні, порівнюючи ці зусилля з тактикою Кремля.
"Я розумію бажання президента Зеленського зберегти молодь для майбутнього... Але справа в тому, що росія приховано мобілізує всю країну", - сказав тоді Воллес.
Як повідомляла «УМ», цю заяву Воллеса тоді жорстко розкритикували в оточенні Зеленського.
«Якщо в країні бродять грошові знаки, то мають бути люди, в котрих їх дуже багато», — так казав відомий персонаж, авантюрист Остап Бендер із «Золотого теляти» Ільфа та Петрова. >>
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Підбиваючи підсумки операції у Курській області в Генштабі ЗСУ повідомили, що російські війська на цьому напрямку втратили понад 20 тисяч військових вбитими та пораненими. >>
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
На пʼяти полігонах Східного військового округу Збройних сил росії проходить підготовку військовий контингент КНДР чисельністю до 12 тисяч військовослужбовців. >>