Плідна співпраця: презентовано українсько-африканську бронемашину MAC OWL
Броньовану бойову машину MAC OWL офіційно презентувала українська компанія MAC HUB. >>
Україна ініціювала створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні. (Фото: Фейсбук Serhiy Derkach)
Україна почала збирати дані для евакуації водіїв вантажівок, які застрягли на кордоні із Польщею.
Як інформує УМ, про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач у Фейсбуці.
Якщо водій хоче, щоб його евакуювали, треба заповнити форму — тут.
«Ми кілька разів порушували питання на робочому й офіційних рівнях щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов — нічого з цього немає. Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади», — пояснив Деркач.
Також Україна ініціює створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні. Група має офіційно фіксувати ситуацію перед пунктами пропуску: чи пропускають небезпечні вантажі, яким чином перетинає кордон гуманітарна допомога та в яких умовах перебувають водії. Офіційний лист із такою пропозицією направили.
Нагадаємо, що 6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною, заблоковані вже чотири пункти пропуску. Ключова вимога протестувальників — скасувати «транспортний безвіз» для України. Поляки заявили, що блокада пункту пропуску «Ягодин — Дорогуськ» триватиме до 1 лютого 2024 року.
За оцінкою Федерації роботодавців України, збитки, яких зазнала українська економіка через польських протестувальників, уже перевищили €400 мільйонів.
Як повідомляла УМ, другий український водій помер на кордоні з Польщею.
Броньовану бойову машину MAC OWL офіційно презентувала українська компанія MAC HUB. >>
В Україні в п'ятницю, 16 січня, набув чинності закон, який запроваджує інститут множинного громадянства (підданства). >>
Новопризначений міністр енергетики Денис Шмигаль заявив, що в Україні не залишилося жодної електростанції, яку б не атакували російські війська. >>
За основу Верховна Рада 15 січня прийняла законопроєкт № 11328, який посилює захист домашніх тварин. >>
На засіданні 13 січня Верховна Рада України звільнила двох міністрів — голів Міноборони та Мінцифри Дениса Шмигаля та Михайла Федорова, а також голову СБУ Василя Малюка. >>
Із Францією сперечаються Німеччина і Нідерланди через допомогу Україні. Обидві країни наполягають, щоб Київ мав змогу купувати американську зброю коштом кредиту ЄС на €90 мільярдів , але Франція проти того, щоб ці гроші йшли Штатам. >>