Флот рф дістанемо і в окупованій Абхазії - Зеленський

18:27, 24.10.2023
Флот рф дістанемо і в окупованій Абхазії - Зеленський

Зеленський заявив, що військовий флот рф не здатен оперувати в західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму (Фото Офісу президента)

Президент Зеленський підтвердив, що Україна має намір вражати російський військово-морський флот навіть на окупованій території, зокрема в абхазькій області Грузії. 

 

Як інформує Україна молода, про це Зеленський заявив під час звернення до учасників другого парламентського саміту Кримської платформи.

 

Говорячи про кроки України з деокупації Кримського півострова, голова держави зауважив, що російський військовий флот "більше не здатен оперувати в західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму".

 

"І це історичне досягнення", – підкреслив він.

 

"Нещодавно російський керівник був змушений заявити про створення нової бази Чорноморського флоту – точніше, для його залишків – на окупованій території Грузії, тобто в південно-східній частині моря, максимально далеко від українських ракет і морських дронів. Але ми їх всюди дістанемо", – додав Зеленський.

 

На початку жовтня лідер невизнаного регіону Аслан Бжанія в інтерв’ю газеті "Известия" заявив, що Росія планує створити військово-морську базу  на чорноморському узбережжі невизнаної Абхазії, окупованій нею території Грузії.

 

У грузинському МЗС назвали ці дії грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності Грузії та черговою провокаційною спробою легітимізувати незаконну окупацію Абхазії та Цхінвальського регіону.

 

Абхазія, розташована в північно-західній частині Грузії на узбережжі Чорного моря, вела війну за відокремлення від Грузії в 1992-93 роках. Після насильницької окупації частини території Грузії російськими військами у 2008 році "незалежність" самопроголошеної Абхазії визнали Росія, Венесуела, Нікарагуа, Науру та Сирія.

 

Як повідомляла УМ, Президент Володимир Зеленський висловив вдячність Сполученим Штатам та наголосив, що далекобійні “атакамси себе показали".