Під тиском МВФ. Головне про ухвалений Верховною Радою «податок на OLX» — поки у першому читанні
8 квітня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про оподаткування цифрових платформ, також відомий як «податок на OLX». >>
Нинішня перемога може бути останнім "ривком" Качинського.
«Об’єднана правиця, правляча партія Ярослава Качинського, перемогла на виборах до Сейму Польщі, здобувши 35,38% голосів виборців. Вона на близько 5% випередила опозиційну Громадянську коаліцію Дональда Туска.
Як інформує УМ, про це 17 жовтня повідомила Державна виборча комісія Польщі після опрацювання 100% виборчих бюлетенів.
Крім того, до нижньої палати парламенту, долаючи п’ятивідсотковий виборчий бар’єр, потрапляють коаліція "Третій шлях" (Польська селянська партія і "Польща 2050") – 14,4%, "Нова Лівиця" – 8,61% та націоналістична "Конфедерація" – 7,16%.
Явка на виборах становила 74,38%.
Варто зазначити, що попри перемогу "Об’єднана правиця" може мати проблеми з формуванням правлячої коаліції, оскільки жодна з партій відкидає можливість прооведення з нею коаліційних переговорів.
Натомість ліволіберальні опозиційні сили ("Громадянська коаліція", "Третій шлях" і "Нова Лівиця") разом можуть сформувати правлячу коаліцію.
Президент Польщі Анджей Дуда раніше заявив, що надасть право формувати коаліцію політсилі, яка набере найбільше голосів, тобто партії Качинського.
Попри це, лідер Польської селянської партії Владислав Косіняк-Камиш у вівторок вже заявив, що упродовж кількох днів три опозиційні партії розпочнуть коаліційні переговори.
Парламентські вибори відбулися в Польщі в неділю, 15 жовтня. Під час цих виборів зафіксовано найвищу явку виборців в історії демократичної Польщі.
Як повідомляла УМ, Дональд Туск готовий формувати уряд з партнерами. .
8 квітня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про оподаткування цифрових платформ, також відомий як «податок на OLX». >>
У Берліні 14 квітня відбулися міжурядові консультації та переговори між канцлером ФРН Фрідріхом Мерцем і Президентом України Володимиром Зеленським. >>
Переможець перегонів лідер партії «Тиса» Петер Мадяр підтримує право Угорщини на відмову від участі у кредиті на суму 90 мільярдів євро і виступає проти прискореного вступу України до Європейського Союзу. >>
Після тріумфальної перемоги на виборах партії опозиціонера Петера Мадяра Міністерство закордонних справ України зняло рекомендації громадянам утриматися від поїздок до Угорщини. >>
В Угорщині у неділю, 12 квітня, відбулися вибори до Парламенту: за результатами підрахунків приблизно 53,45% голосів на парламентських виборах лідирує опозиційна партія «Тиса», яку очолює Петер Мадяр. >>
У Великдень, 12 квітня, в Угорщині почалися парламентські вибори. Премʼєр Віктор Орбан може вперше за 16 років втратити владу. >>