Безмежний цинізм: рф хоче знову приєднатися до Ради ООН з прав людини

13:38, 26.09.2023
Безмежний цинізм: рф хоче знову приєднатися до Ради ООН з прав людини

Росія прагне знову приєднатися до Ради ООН з прав людини на виборах, які будуть розглядатися як ключовий тест її міжнародного статусу. (Фото: AFP)

Приєднатися до Ради ООН з прав людини знову прагне росія. Дипломати країни-агресорки просять членів організації про підтримку.

 

Як інформує УМ, про це 26 вересня пише BBC.

 

Генасамблея ООН підтримала резолюцію щодо призупинення членства рф в Раді ООН з прав людини 7 квітня 2022 року — росію позбавили всіх процедурних прав, які мають члени Ради. Після цього рф заявила про свій «добровільний вихід» з її складу.

 

Журналісти ВВС отримали копію документа, який росія поширює серед членів ООН. У ньому росія обіцяє знайти «адекватні рішення для проблем прав людини» і заявляє про прагнення не допустити перетворення Ради на «інструмент, що обслуговує політичну волю однієї групи країн».

 

За словами дипломатів, росія сподівається відновити певну міжнародну довіру після звинувачень у порушеннях прав людини в Україні та на своїй власній території.

 

Рада ООН з прав людини базується в Женеві та складається з 47 членів, кожного з яких обирають на трирічний термін. На наступних виборах, які відбудуться 10 жовтня, росія планує змагатися з Албанією та Болгарією за два місця в Раді, які зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи. У голосуванні братимуть участь усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

 

За резолюцію щодо призупинення членства рф в Раді ООН з прав людини проголосували 93 члени Генеральної асамблеї ООН, 24 були проти, 58 утрималися. Росія звинувачувала «Сполучені Штати та їхніх союзників» у втраті членства.

 

У травні 2022 року Генасамблея ООН обрала Чехію членом Ради з прав людини замість росії, членство якої призупинили через війну проти України.

 

Як повідомляла УМ, ООН призупинила членство рф у Раді з прав людини.