Грант на $1,25 млрд від США поповнив бюджет України

12:40, 21.09.2023
Грант на $1,25 млрд від США поповнив бюджет України

Мінфін залучив грант у 1,25 млрд доларів США від Сполучених Штатів Америки через Цільовий фонд Світового банку PEACE in Ukraine

Через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку до державного бюджету України 21 вересня надійшли 1,25 мільярда доларів грантових коштів від США.

 

Як інформує УМ, про це 21 вересня повідомила пресслужба на сайті Міністерства фінансів.

 

Залучені кошти спрямовуються на відшкодування видатків держбюджету, а саме:

 

забезпечення пенсійних виплат;

виплат співробітникам ДСНС;

оплати праці медпрацівників, які надають послуги за програмою медичних гарантій, держслужбовців та педагогічних працівників.

 

Як пояснили у Мінфіні, кошти є частиною п’ятого додаткового фінансування в рамках проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine).

 

Його метою є часткова компенсація видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони.

 

У 2023 році Україна отримала 9,7 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів.

 

Від початку великої війни до бюджету України вже надійшло 21,7 млрд доларів США від Сполучених Штатів.

 

"Фінансова допомога від США надається на безповоротних умовах, що дозволяє не збільшувати боргове навантаження на держбюджет. Вдячний Уряду США за солідарність та масштабну підтримку", - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

 

Нагадаємо, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розглядає можливість надання близько 220 млн євро на відновлення інфраструктури України.

 

Як повідомляла УМ, Німечина надасть Україні грант в 1 млрд євро.