До Канади відправлено першу партію видобутого в Україні урану – Енергоатом

10:32, 15.09.2023
До Канади відправлено першу партію видобутого в Україні урану – Енергоатом

Енергоатом відправив першу партію видобутого в Україні урану канадському стратегічному партнеру. (Фото: Телеграм Енергоатом)

У межах угоди між НАЕК "Енергоатом" та канадською компанією Cameco Україна відправила першу партію видобутого урану до Канади.

 

Як інформує УМ, про це 15 вересня повідомила пресслужба "Енергоатому" у Телеграм.

Угода передбачає постачання всього обсягу урану, що видобувається на "СхідГЗК", до Канади та подальшу його конверсію в природний гексафторид урану (UF6).

 

"Такий процес необхідний для підготовки до відправлення його на збагачення до наших інших стратегічних партнерів – компанії URENCO (Велика Британія), а потім – до компанії Westinghouse вже для виробництва ядерного палива. Ці процеси переробки ядерного матеріалу поки що недоступні в Україні. Але ми працюємо над створенням відповідних потужностей", – наголосив голова компанії Петро Котін.

 

Наразі спецтранспорт з ураном пересувається Європою.

 

Як повідомлялося, у квітні "Енергоатом" і Cameco підписали двосторонні контракти про розширення співпраці у сфері ядерного палива.

 

У рамках першої угоди Cameco у 2024-2035 роках на 100% задовольнятиме потреби "Енергоатома" в гексафториді природного урану (UF6), постачаючи його та послуги з конверсії урану для реакторів Рівненської, Хмельницької й Південноукраїнської АЕС. Відповідну можливість передбачено і для Запорізької АЕС після її повної деокупації.

 

За другим договором "Енергоатом" продаватиме Канаді весь уран, видобутий на "СхідГЗК". Конверсію українського урану забезпечить Cameco.

 

Cameco – одна з найбільших уранових компаній світу. Із 2022 року вона володіє 49% у компанії Westinghouse Electric Company (США), а решта 51% належать Brookfield Renewable Partners, дочірній компанії інвестиційної корпорації Brookfield (Канада).

 

Urenco – це британсько-німецько-нідерландський ядерний паливний консорціум.

 

Як повідомляла УМ, «Енергоатом» побудує в Україні 20 атомних енергоблоків.