Ілон Маск таємно наказував відключити зв'язок Starlink поблизу Криму

18:42, 07.09.2023
Ілон Маск таємно наказував відключити зв'язок Starlink поблизу Криму

Маск злякався, що путін після звільнення Криму застосує ядерну зброю

У 2022 році мільярдер Ілон Маск наказав відключити зв'язок Starlink біля узбережжя Криму, щоб запобігти атаці України на російський військово-морський флот у Севастополі.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє телеканал CNN, який отримав у своє розпорядження уривок біографії Маска, написаної американським журналістом і письменником Волтером Айзексоном, яка офіційно надійде в продаж 12 вересня. 

 

Із нього випливає, що 2022 року Маск таємно наказав своїм інженерам відключити мережу супутникового зв'язку Starlink поблизу узбережжя Криму, щоб зірвати напад України на російський військово-морський флот у Севастополі за допомогою надводних дронів.

 

За словами журналіста, українські підводні дрони з вибухівкою нібито "наблизилися до російського флоту", але потім "нешкідливо викинулися на берег".

 

Айзексон пише, що рішення Маска було викликане страхом перед ударом у відповідь Росії. Глава SpaceX нібито спілкувався з російськими чиновниками і був упевнений після цих розмов, що Росія в подібній ситуації може застосувати ядерну зброю.

 

У біографії наводяться слова мільярдера, який пояснив, що супутникова мережа не призначена для конфлікту.

 

"Starlink був створений, щоб люди могли дивитися Netflix, розслаблятися, підключатися до Інтернету в школі, творити мирні справи, а не наносити удари дронамі", - ідеться в матеріалі.

 

Українська сторона нібито намагалася переконати бізнесмена, але той не піддавався. 

 

При цьому CNN не вдалося отримати коментар самого Ілона Маска і підтвердити опубліковану інформацію.

 

Як повідомляла УМ, у липні 2023 року стало відомо, що міністр оборони Ллойд Остін схвалив угоду Пентагону зі SpaceX про придбання від 400 до 500 нових терміналів і послуг Starlink. Відтак, засновник  компанії Ілон Маск не зможе відключати зв'язок за власним бажанням.