Кремль зекономить: залученим на війну проти України тисячам зекам більш не платитимуть
Для війни проти України - росія залучила від 140 до 180 тис в'язнів. >>
Вилучені під час обшуку "брудні" гроші митників. (Фото: Тедеграм СБУ)
Служба безпеки викрила на корупції чиновницю Державної податкової служби в Одеській області, а також ліквідувала нові корупційні схеми на Одеській, Львівській та Житомирській митницях.
Як інформує УМ, про це 6 вересня повідомили на сайті СБУ.
«За результатами оперативних заходів затримано 4-х посадовців митних органів, а чиновниці з податкової вже повідомлено про підозру.
Встановлено, що керівниця одного з підрозділів Південного управління Державної податкової служби вимагала хабар у 5 тис. доларів США в місцевого підприємця. Натомість ˗ обіцяла відновити його господарську діяльність, навіть попри ризики у звітній документації», - сказано, зокрема, в повідомлені.
За матеріалами СБУ їй повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).
Також СБУ затримала митників, які за хабарі «допомагали» бізнесменам ввозити свої товари «за прискореною процедурою», а також «обходити» обов’язкові імпортні платежі.
Так, в Одесі:
затримано заступника начальника управління місцевого підрозділу Держмитслужби, який «занижував» для імпортерів митну вартість зарубіжної продукції широкого вжитку.
Щомісяця посадовець проводив через схему майже 100 товарних контейнерів, кожен з яких «оцінював» у 500 американських доларів.
У Львові:
затримано головного державного інспектора митного поста «Краківець», який вимагав гроші за нестворення бюрократичних перешкод під час митного оформлення міжнародних відправлень.
У разі відмови – погрожував додатковими перевірками та затягуванням термінів проходження митного контролю.
У Житомирі:
за матеріалами СБУ перед судом постануть очільниця місцевої митниці та її підлеглий – начальник відділу контролю митної вартості. Посадовці створили власне організоване злочинне угруповання і регулярно одержували хабарі від підприємців за «безперешкодне» ввезення іноземних товарів в Україну.
За всіма викритими фактами тривають розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.
Як повідомляла УМ, Корупціонери – начувайтеся: НАЗК запускає Єдиний портал повідомлень викривачів.
Для війни проти України - росія залучила від 140 до 180 тис в'язнів. >>
Українці, які проживають на ТОТ і не отримали паспорт рф, із 1 січня 2025 року втратили низку прав. >>
Очільницю підприємства, яка є підозрюваною у справі про заволодіння майже 95 млн грн при закупівлі трансформаторів для Укрзалізниці, екстрадували Із Болгарі.ї >>
Гроші на потреби української армії в США збирають двоє ексвійськових: за весь час повномасштабного вторгнення вони передали на потреби ЗСУ понад 500 тисяч доларів. >>
Працівники ДБР повідомили про підозру заступнику командира 110-ї окремої механізованої бригади, який створив схеми поборів з бійців, що ухилялися від служби. >>
Суд на підставі доказової бази Служби безпеки України заочно визнав винними двох російських чиновників у фінансуванні збройних формувань, що брали участь в агресії проти України. >>