До 32-ї річниці Незалежності: «Укрпошта» випустила поштову марку

14:42, 24.08.2023
До 32-ї річниці Незалежності: «Укрпошта» випустила поштову марку

Погашення марки «Україна-мати» на Хмельниччині

«Укрпошта» 24 серпня офіційно ввела в обіг поштову марку «Україна-мати». Погашення штемпелем «Перший день» пройшло в столиці. Спецпогашення – у регіонах України. Штемпелі тимчасово окупованих територій АР Крим та м. Севастополя працюватимуть на київському головпоштамті; штемпель Луганської області прикріплено до міста Покровськ (Донецька область).

 

Як інформує УМ, про це 24 серпня повідомили на сайті «Укрпошти».

 

«Сьогодні для нашої країни історично важливий та особливий день. Ми вже показали світу своє жагуче прагнення до волі та любов до Батьківщини. Ворогів ми вибиваємо з нашої землі й доводимо, що тут їх ніхто не чекає. Маємо чудову нагоду презентувати поштову марку «Україна-мати» в таку знакову дату. Українці встигли високо оцінити новинку, розкупивши за лічені дні значну частину тиражу за передзамовленням», –  сказав генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

 

На новій поштовій марці в інтерпретації української художниці Зінаїди Кубар зображено монумент, що височіє на Печерських пагорбах Києва і є одним з найвищих та найвпізнаваніших у світі, у червоному намисті. До 32-ї річниці Незалежності скульптуру, що повернута щитом до Росії, замість демонтованого герба тоталітарного режиму увінчав український тризуб.

 

«На поштовій марці зображено образ «Батьківщини-матері», який я створила ще у 2012 році. Монумент викликав чимало дискусійних питань, враховуючи його радянське минуле, тому в мене виникло бажання трансформувати цей образ, аби той став шляхетним символом не лише Києва, а й всієї України. Так з’явилася сталева «Мати», одягнута в червоне намисто, яке завжди було неодмінною складовою нашого традиційного жіночого вбрання та вважалося оберегом», – зазначила художниця Зінаїда Кубар.

 

Тираж поштових марок – 600 000 екземплярів. Номінал — U (12 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа вагою до 50 г у межах України. Вартість маркового аркуша – 72 грн. Також випусти й конверт «Перший день», немаркований художній конверт, художні листівки та набір магнітів «Україна-мати».

 

Відсьогодні поштовий набір можна придбати у відділеннях Укрпошти по всій країні.

 

Як повідомляла УМ, нову поштову марку до Дня захисту дітей презентувала «Укрпошта».