Війна не завада: вибори-2024 в Україні мають відбутися попри все – сенатор США

11:57, 24.08.2023
Війна не завада: вибори-2024 в Україні мають відбутися попри все – сенатор США

Сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем .

Сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем вважає, що наступного року в Україні мають відбутися вибори – навіть попри російське вторгнення.

 

Як інформує УМ, про це 24 серпня заявив Ліндсі Грем на пресконференції в Києві, повідомляє "Радіо Свобода"

 

“Моє сьогоднішнє послання до президента: я вражений тим, що зробили ви та ваша країна, чоловіки та жінки. Ми продовжимо боротися, щоб вам надходила зброя, щоб ви могли виграти війну, яку ми не можемо дозволити собі програти. Але також ви повинні робити дві справи одночасно. Наступного року в Україні мають відбутися вибори…

 

Я хочу, щоб у цій країні відбулися вільні та чесні вибори, навіть під час нападу на неї”, - сказав, зокрема, Грем.

 

На думку Грема, Україна змінилася, бо "в минулому це була дуже корумпована країна", але тепер "українці не наживаються" на допомозі.

 

"Ми стежимо за кожним доларом, за кожною одиницею зброї. Ми продовжуємо робити свій внесок. І я задоволений тим, що українці не наживаються на американському народові. Вони допомагають американському народу", – сказав Грем. 

 

«Я вважаю, що Україні настав час зробити наступний крок у становленні демократії, а саме – провести вибори у 2024 році», - додав сенетор.

 

Нагадаємо, що наступні президентські та парламентські вибори мали б відбутися 2024 року, але під час воєнного стану вибори не проводяться.

 

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс також наполягає на необхідності проведення Україною парламентських і президентських виборів навіть за умови воєнного стану – українська влада повинна придумати, як відповісти на цей виклик.

 

Представники української влади запевнили колег у Раді Європі, що готуються до проведення президентських та парламентських виборів у 2024 році, розраховуючи на перемогу у війні до того часу.

 

Як повідомляла УМ, вибори, на які розраховує ворог, провести під час війни неможливо.