Китай вважає наклепом інформацію про постачання зброї росії

15:51, 21.08.2023
Китай вважає наклепом інформацію про постачання зброї росії

Китай заперечує допомогу Росії щодо військових компонентів

Речник МЗС КНР Ван Веньбін під час брифінгу заперечив постачання військових компонентів Росії та звинуватив медіа у "наклепі". 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пропагандистське агентство Global Times, яке контролює китайська Компартія.

 

У британській газеті Telegraph вийшов матеріал про те, що Китай допомагає озброювати Росію вертольотами, безпілотниками, оптичними прицілами та найважливішими металами, що використовуються оборонною промисловістю.

 

За словами Ван Венбіна, Пекін "виступає проти хибної сенсаційності та зловмисного наклепу".

 

Крім цього, дипломат виголосив "класичну" позицію Китаю щодо війни, заявивши, що країна "завжди була віддана справі примирення та діалогу".

 

«Ми продовжуватимемо відігравати конструктивну роль у пом'якшенні та охолодженні ситуації. Порівняно з деякими країнами, які постійно роздмухують вогонь і підливають олії у вогонь, позиція Китаю відкрита і прямолінійна», — сказав він.

 

У розсекреченому звіті розвідки США йдеться про те, що Китай допомагає Росії обходити західні санкції та, ймовірно, надає Москві військові технології й технології подвійного призначення для війни.

 

За даними FT, на переговорах у Саудівській Аравії Китай виявив «конструктивну позицію» і Київ залишився задоволений.

 

Повідомлення дипломатичних служб Росії та Китаю свідчать про те, що позиції Пекіна та Москви з питань війни РФ проти України дедалі більше розходяться, , пише ISW.

 

Як повідомляла УМ, «нейтральний» Китай активно здійснює поставки оборонного обладнання до Росії, включаючи гелікоптери, безпілотники, оптичні приціли та метали, які використовуються у виробництві військової техніки.