У психлікарні на Миколаївщині викрито масштабно-прибуткову схему заробітку на ухилянтах - ДБР, фото

15:25, 16.08.2023
У психлікарні на Миколаївщині викрито масштабно-прибуткову схему заробітку на ухилянтах - ДБР, фото

ДБР викрило у психлікарні на Миколаївщині масштабну схему заробітку на ухилянтах. Щомісячний заробіток від липових довідок перевищував сотню тисяч доларів (Фото: сайт ДБР)

Державне бюро розслідувань продовжує системно руйнувати корупційні схеми під час мобілізаційних заходів, притягати до відповідальності представників військкоматів, правоохоронців та лікарів, які намагаються заробити на військовозобов’язаних.

 

Як інформує УМ, про це 16 серпня повідомили на сайті ДБР.

 

Працівники ДБР викрили масштабну схему заробітку на оформленні «липових» медичних довідок про непридатність до військової служби у Миколаївському обласному центрі психічного здоров’я.

 

За даними слідства, цей «бізнес» організував директор медичного закладу, залучивши до оборудки підлеглих лікарів, які виготовляли необхідні довідки, та правоохоронця, який і займався підбором клієнтів.

 

Медичні документи з вигаданими психічними хворобами, які надалі ставали підставою для зняття з військового обліку в районних військкоматах, коштували 1,5 тис. доларів США.

 

 

Щомісячно фігуранти оформляли таких фіктивних документів на понад 100 тис. доларів США.

 

Працівники ДБР затримали правоохоронця «на гарячому», під час передачі меддовідок та отримання за них плати.

 

Наразі вирішується питання щодо повідомлення директору  обласного центру психічного здоров’я  та правоохоронцю про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

 

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

 

За місцем роботи та проживання фігурантів проведено обшуки, в ході яких вилучено документи та засоби комунікації, що підтверджують факти протиправної діяльності.

 

 

Також встановлюються інші учасники схеми, зокрема лікарі, які безпосередньо виписували довідки.

 

Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська обласна прокуратура.

 

Як повідомляла УМ, ДБР розслідує понад 110 кримінальних проваджень щодо зловживань воєнкомів.