«Захист України»: МОН оновить шкільну дисципліну

10:57, 03.08.2023
«Захист України»: МОН оновить шкільну дисципліну

З вересня Міністерство освіти і науки України планує запустити пілот проєкту оновленої дисципліни «Захист України» — його апробація відбуватиметься у школах різних регіонів України.

У Міносвіти вирішили оновити шкільну дисципліну "Захист України"  – туди додадуть більше практики, актуальних знань і навичок, щоб програма відповідала умовам сьогодення.

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Міністерства освіти України.

 

З вересня МОН запустить пілотний проєкт оновленої дисципліни "Захист України" — його апробація відбуватиметься у школах різних регіонів України. На основі відгуків учителів і учнів програму дисципліни фіналізують.

 

Учнів на практиці навчатимуть основ мінної безпеки, а також як надавати домедичну допомогу, орієнтуватися на місцевості, керувати БПЛА. В Міносвіти додають, що всі ці уміння можуть знадобитись школярам і в мирному житті.

 

Зазначається, щоб проєкт відбувся успішно, в МОН планують провести відповідні курси для вчителів.

 

"Для цього залучаємо міжнародні й громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих і готові вчити вчителів керувати FPV дронами, орієнтуватися на місцевості, надавати домедичну допомогу та запобігати травматизму", – йдеться у повідомлені.

 

Найближчим часом робочі групи почнуть напрацьовувати пропозиції з оновлення практичної складової дисципліни. Вони актуалізують програму, додадуть практичні заняття, підготовку до опанування базовими технологіями, якими зараз користуються захисники й захисниці.

 

Як повідомляла УМ, МОН просить педагогів повернути 6,5 тис. грн, виплачених за держпрограмою.